Sponser

Skirtumai tarp nešiojamo ir planšetinio kompiuterio

Kaip išsirinkti?

Šių laikų gyvenimo kokybė labai pagerėjo ir jaunosios kartos žmonės naudoja technologijas savo naudai. Žmonės yra visiškai priklausomi nuo technologijų ir beveik visus savo darbus atlieka naudodamiesi naujausiomis techninėmis priemonėmis ir įrenginiais. Pavyzdžiui, automobiliais mes nuvažiuojame didelius atstumus vos per kelias minutes, o mobiliuoju telefonu ar telefonu galime susisiekti su toli esančiais žmonėmis. Panašiai kasdieniuose darbuose naudojame kompiuterius ir šiandien beveik visi oficialūs darbai atliekami būtent kompiuteriais. Atrodo, kad ir to nepakanka – stalinių kompiuterių aukso amžius taip pat praeina, nes įprasta naudoti nešiojamuosius ir planšetinius kompiuterius, o ne tradicinius stalinius kompiuterius, kaip buvo prieš kelis dešimtmečius. Nors daugumą užduočių galima atlikti be kuriuo iš šių įrenginių, tačiau jie turi tam tikrų funkcijų ir apribojimų skirtumų. 

plansete ar nesiojamasis kompiuteris

Nešiojamasis kompiuteris pirmiausia yra nešiojamasis kompiuteris. Tai reiškia, kad jis suteikia visas kompiuterio galimybes, tačiau yra mažesnis ir lengvai nešiojamas iš vienos vietos į kitą. Tačiau planšetinis kompiuteris taip pat yra mažas kompiuteris, kuris turi geresnį perkeliamumą, tačiau mažiau funkcijų ir (arba) parinkčių. Jis turi jutiklinį ekraną, o jo baterija ir ekranas yra viename bloke. 

Nešiojamieji kompiuteriai yra storesni ir sunkesni, o planšetinius kompiuterius nešioti patogiau, nes jie plonesni ir lengvesni. 

Kitas skirtumas yra tas, kad nešiojamajame kompiuteryje yra fizinė klaviatūra, o planšetiniame kompiuteryje jos nėra. Kai jau minėta, jie turi jutiklinį ekraną, o tekstą rinkti galima jutiklinėje ekrano klaviatūroje. Nešiojamas kompiuteris turi pelės valdymo bloką, planšetinis kompiuteris neturi tokios galimybės. Pasirinkimas ir ekrano paslinkimas vykdomas būtent jutikliniame ekrane. 

Baterijos tarnavimo laikas yra svarbus skiriamasis veiksnys. Planšetiniuose kompiuteriuose baterija tarnauja ilgą laiką, nešiojamo kompiuterio baterija tarnaus mažiau. Taip yra todėl, kad nešiojamieji kompiuteriai turi maitinti daugiau įrenginių, kad kompiuteris vykdytų darbą, tuo tarpu planšetiniams kompiuteriams nereikia tiek daug energijos. Be to, nešiojamojo kompiuterio baterija yra gana didelė ir išimama, planšetinio kompiuterio baterijos išimti negalima.

Daugelyje nešiojamųjų kompiuterių yra kompaktinis diskas arba DVD diskas, planšetiniuose kompiuteriuose šios funkcijos nėra.

Galima patobulinti nešiojamųjų kompiuterių aparatinę įrangą. Pavyzdžiui, yra laiko tarpsnių, skirtų atnaujinti RAM ir pan. Tačiau planšetinių kompiuterių negalima atnaujinti ir jie neturi jokių lizdų. Nešiojamųjų kompiuterių programose yra daugiau atminties, planšetiniai kompiuteriai jos turi mažiau. Taip pat standųjį diską galima atnaujinti arba padidinti tik nešiojamajame kompiuteryje.

Kai kurie planšetiniai kompiuteriai yra labai sudėtingi ir sunkiai naudojami, tačiau dauguma nešiojamųjų kompiuterių yra labai paprasti, todėl jais naudotis lengva ir patogu. Nešiojamųjų kompiuterių ekranas didelis, o tai naudinga žiūrint filmą ar žaidžiant žaidimą. Planšetinio kompiuterio ekranas yra mažesnis.

Taip pat skiriasi šių dviejų technologijų kainos. Nešiojamieji kompiuteriai yra labai įvairūs ir paprastai yra brangesni nei planšetiniai kompiuteriai.

Išvados

 • Nešiojamasis kompiuteris yra nešiojamasis kompiuteris, o planšetinis kompiuteris yra jutiklinio ekrano kompiuterinis įrenginys.
 • Nešiojamieji kompiuteriai yra didesni, sunkesni ir storesni nei planšetiniai kompiuteriai.
 • Nešiojamuosiuose kompiuteriuose yra fizinė klaviatūra, tuo tarpu planšetiniuose kompiuteriuose yra ekrano klaviatūra.
 • Nešiojamieji kompiuteriai turi pelės valdymo blokus; planšetiniai kompiuteriai turi jutiklinį ekraną visoms funkcijoms atlikti.
 • Planšetinių kompiuterių akumuliatoriaus veikimo laikas yra ilgesnis, tuo tarpu nešiojamųjų kompiuterių akumuliatoriaus veikimo laikas yra trumpesnis – dažniausia dėl to, kad nešiojamiesiems kompiuteriams kompiuterio sistemoje reikia maitinti didesnius įrenginius.
 • Nešiojamųjų kompiuterių baterija yra didelė ir išimama, planšetinių kompiuterių baterijos išimti negalima.
 • Kai kurie planšetiniai kompiuteriai turi lizdą SIM kortelės įdėjimui; nešiojamieji kompiuteriai neturi SIM kortelės lizdo.
 • Planšetiniuose kompiuteriuose nėra kompaktinių diskų ar DVD diskų dėklo.
 • Abu įrenginiai gali turėti programinės įrangos atnaujinimus.
 • Nešiojamieji kompiuteriai gali būti atnaujinti, bet planšetiniai kompiuteriai negali būti atnaujinti (kalbant apie aparatinę įrangą). Nešiojamuosiuose kompiuteriuose yra tam tikros RAM vietos, kurias galima atnaujinti, taip pat galima atnaujinti kietuosius diskus; planšetinių kompiuterių aparatūros negalima atnaujinti.
 • Dažniausia nešiojamieji kompiuteriai pasižymi galingesnėmis savybėmis, todėl yra brangesni nei planšetiniai kompiuteriai.
0 0 vote
Article Rating
Taip pat skaitykite
Prenumeruoti
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments