PS Vita produkcija baigiama 2019 m.

Sony pagaliau nustos gaminti mažai vertintą kompiuterį ir paliks Nintendo konkuruoti tik su išmaniaisiais telefonais. Ateityje Sony neplanuoja išleisti naujo nešiojamo kompiuterio.

Iš JAV ir Europos parduotuvių lentynų PS Vita dingo jau seniai. Tačiau Japonijoje Sony ir toliau prekiavo PS Vita – iki 2019 m. gegužės 19 d.

2018 m. Tokijo žaidimų parodoje „Sony Interactive Entertainment“ vyresnysis viceprezidentas Hiroyki Oda davė interviu Japonijos leidiniui Famitsu. Jis patvirtino, kad PS Vita jau pasiekė savo gyvavimo pabaigą, o 2019 m. bus nebegaminamas.

2011 m. Amazon PS VitaBest buvo įspūdinga naujiena. 5 colių 544p OLED liečiamas ekranas vėliau buvo pakeistas LCD plokšte. Prietaise taip pat buvo keturių branduolių ARM Cortex-A9 MPCore ir keturių branduolių PowerVR GPU, kad kūrėjai galėtų gaminti įspūdingus žaidimus. Gaila, kad Sony pasirinko labai brangią atminties kortelę, o ne pigią ir populiarią mikro SD kortelę.

Per savo gyvavimo laiką Vita žaidimų biblioteka išaugo iki 1550 žaidimų ir vis dar pasirodo nauji žaidimai. Sony skaičiavimai, jų buvo parduota nuo 10 iki 15 milijonų. Tačiau palyginkite su 299 JAV dolerių kainavusiu Switch, kurio per 18 mėnesių Amazon buvo parduota daugiau nei 20 milijonų.

Fizinės žaidimų versijos išnyko ir nebebus gaminamos. Vis dėlto Vita skaitmeninių žaidimų kolekcija išliks. Tikimės, kad Sony pamąstys ir apie PlayStation 2. Kas žino, galbūt vieną dieną išvysime PS Vita Classic – panašų į išleistą PlayStation Classic.