Perkate naują telefoną - Kokį prekinį ženklą, tinklo tiekėją ir OS pasirinkti

Mes paprašėme PCMag skaitytojų įvertinti savo išmaniuosius telefonus, tinklo tiekėjus ir mobiliąsias operacines sistemas. Netrukus visi naudosimės 5G ryšiu, tačiau kol kas to neturime. Kol laukiame šių naujųjų technologijų, turime apsispręsti, koks pasirinkimas geriausias. Ar pasilikti prie to paties ryšio tiekėjo, ar rinktis naują? Ar ieškoti naujo išmaniojo telefono? Didysis pasirinkimas – iPhone ar Android? Mes paprašėme PCMag skaitytojų, kad jie įvertintų, ar yra patenkinti savo mobiliaisiais telefonais ir ryšio tiekėjais.

Mobiliosios operacinės sistemos

Kelis paskutinius metus PCMag skaitytojams labiau patiko Google Android operacinė sistema, nei Apple iOS. Skaitytojų komentarai: „Android per paskutinius metus atrodė jau ištobulinta sistema ir veikė be didesnių problemų“.

Pasitenkinimo skalėje nuo 0 (visiškas nepasitenkinimas) iki 10 (visiškas pasitenkinimas) Android bendras įvertinimas siekė 8.7 balus. Apple beveik neatsiliko – įvertinimas siekė 8.5 balus. Pastaraisiais metais abu įvertinimai kilo – Android nuo 8.6 balo, iOS – nuo 8.3. Didžiausias skirtumas tarp šių dviejų operacinių sistemų buvo įvertinimas apie bendrą patikimą ir rekomendavimą – Android įvertinimas siekė 9.0 balus, iOS – 8.5 balus.

Siekdami geriau suprasti kiekvienos operacinės sistemos stipriąsias puses, paprašėme kelių papildomų klausimų. Apple iOS geriau buvo įvertintas kalbant apie pasitenkinimą pranešimais – įvertinimo balas buvo 9.0, palyginti su Android 8.7. Tikriausiai taip yra todėl, kad iOS palaiko abu standartus: SMS ir MMS žinutes, kurios naudojamos bendraujant ne su Apple išmaniųjų telefonų savininkais, taip pat iMessage, kurioje yra daugiau privalumų, kai tarpusavyje bendrauja tik iPhone savininkai.

Abi operacinės sistemos vienodai įvertintos kalbant apie pasitenkinimą dėl lengvo nustatymo – įvertinimas siekia 8.8 balus.

Programėlės taip pat yra neatskiriama išmaniųjų telefonų dalis. Apklausoje dalyvavusiems labiau patiko Android programėlių pasirinkimas (8.9), nei iOS programėlės (8.8). Taip pat labiau patiko Android nemokamos programėlės (8.8 lyginant su 8.5), tačiau iOS aplenkė programėlių kokybe (8.6 lyginant su 8.4).

Pastaraisiais metais respondentams šiek tiek labiau patiko Android funkcijos, susijusios su našumu: elektroninio pašto valdymas (Android – 8.7 iOS – 8.5), kalendoriaus valdymas (Android – 8.4 iOS – 8.2), kontaktų valdymas (Android – 8.4 iOS – 8.3). Android taip pat labiau patinka naudojant Wi-Fi ryšį (Android – 8.5 iOS – 8.2).

Balso asistentai, tokie kaip Android Google asistentas arba Apple Siri, leidžia išmaniųjų telefonų savininkams kalbėti su telefonais, kad gautų reikiamą informaciją. Android balso asistento įvertinimas – 7.5 balai, Apple – 7.2 balai. Vis dėlto, Android įvertinimas apima visus Android išmaniuosius telefonus, įskaitant ir Samsung, kuriuose naudojamas ne Google asistentas, o virtualus asistentas BixBy.

BixBy nesužavėjo PCMag skaitytojų (mūsų išmaniųjų telefonų ekspertas, Sascha Segan rašė: „Pasakysiu mandagiai – Samsung Bixby balso asistentas turi mirti“). Samsung virtualūs asistentai įvertinti 7.1 balo, Android išmanieji asistentai – 7.9 (Samsung telefonai buvo vertinami atskirai).

Tiek iOS Apple Pay ir Android Google Pay leidžia vartotojams saugiai atlikti mokėjimus mobiliaisiais telefonais. iOS skaitmeninių mokėjimų įvertinimas didesnis (iOS – 8.4, Android – 8.1). Samsung turi savo atskirą skaitmeninę piniginę, Samsung Pay, kuri įvertinta 8.2 balo.

Kalbant apie fotografavimą, Apple iOS vartotojams patinka labiau – pasitenkinimo balas siekia 8.7, lyginant su Android – 8.6. Taip pat ir vertinant vaizdo įrašus (iOS – 8.4, Android – 8.3).

Išmanieji telefonai

Panašu, kad OnePlus – nedidelis žaidėjas išmaniųjų telefonų rinkoje, rado formulę, kurią gerai pateikė vienas skaitytojas: „Puikus, pigus ir gerai veikiantis telefonas“.

Jau antrus metus iš eilės ir trečią kartą per paskutiniuosius penkis metus OnePlus telefonas laimi geriausiai PCMag skaitytojų įvertinto išmaniojo telefono konkurse.

OnePlus laimėjo ir šiais metais. Google telefonai, kuriuose naudojama Android sistema, taip pat laimi šį įvertinimą, trečią kartą per paskutiniuosius penkerius metus. Kiti keturi lyderiai: Apple, LG, Motorola ir Samsung. Bendrasis pasitenkinimo balas – OnePlus gavo 9.0, Google – 8.9 balus. OnePlus įvertinimas, lyginant su praėjusiais metais, krito nuo 9.4. Google įvertinimas pernai siekė 8.8 balus. Samsung ir Apple, du populiariausi prekiniai ženklai, kalbant apie atsakymų skaičių, buvo įvertinti 8.6 balo, Motorola – 8.5, LG – 8.3.

Į klausimą, ar rekomenduotų telefoną, OnePlus sulaukė 9.3 įvertinimo (2018 metais – 9.5), Google balas siekė 9.1 (pernai – 9.0), Samsung – 8.9, o Apple – 8.6 balo.

Keli respondentai pakomentavo patikimumo problemas, tačiau bendrai žvelgiant, išmaniųjų telefonų patikimumas įvertintas palankiai. Google ir OnePlus įvertinimas – 9.1, Apple, Motorola ir Samsung – 8.9, LG – 8.7.

Atskirai buvo vertinami telefonai pagal tai, ar per pastaruosius 12 mėnesių jiems reikėjo taisymo. Taisyti reikėjo tik 3 procentus OnePlus telefonų, 10 procentų Apple ir Google telefonų, 9 procentus Samsung telefonų.

Skaitytojai palankiausiai įvertino Google telefonų nustatymą (9.2 balų) (OnePlus telefonai nesulaukė pakankamai atsakymų). Įdomu tai, kad nepaisant ne itin palankaus įvairių funkcijų įvertinimo, LG telefonai liko antroje vietoje – 8.9 balų.

Pasitenkinimas Google techniniu aptarnavimu nuo praėjusių metų 7.4 įvertinimo išaugo iki 8.1. Apple rezultatas taip pat pagerėjo nuo 2018 metų (7.5) iki 7.9. Samsung gavo 6.9 balų įvertinimas, kuris nepakito nuo praeitų metų. Kita vertus, pasitenkinimas Samsung taisymo darbai padidėjo, lyginant su praėjusiais metais (6.7), šiais metais įvertinimas siekia 7.6, Apple įvertinimas šiuo klausimu 2018 m. buvo 7.6 balų, šiais metais – 7.8 balų.

Jei jums įdomu, kaip įvertintas tam tikras modelis, pavyzdžiui, iPhone XR ar Galaxy S9, mes pasiteiravome šių specifinių klausimų Google, Apple ir Samsung. Mes neturime specialaus sąrašo, nes neturime tam tikros informacijos apie kiekvieną modelį, tačiau galime padėti jums pasirinkti. Pastaba: mūsų apklausa vyko prieš pasirodant Samsung Galaxy S10 linijai.