Naujasis Apple MacBook Pro yra dar jautresnis

Pasak Jackward Research vyriausiojo analitiko Jan Dawson, naujasis MacBooks, kuris yra plonesnis, lengvesnis ir greitesnis nei ankstesni modeliai, yra skirtas pirmiausiai verslo klientams ir tiems, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterio. Pigiausias modelis su naujuoju „Touch Bar“, yra 13 colių ir jo kaina siekia 1800 JAV dolerių, 15 colių versijos kaina prasideda nuo 2400 JAV dolerių. Apple pigiausias nešiojamas kompiuteris, itin lengvas Air, nepasikeitė ir jo kaina siekia 1000 JAV dolerių.

Didžiausio Apple konkurento Microsoft Window kompiuterio kaina siekia 500 JAV dolerių ar dar mažiau. Jau galima užsisakyti modelius su „Touch Bar“, jie bus pristatyti per kelias savaites. Dawson teigia, kad Apple, tobulindami lietimo funkciją, dar labiau atsiplėšė nuo Microsoft, kurie trečiadienį pranešė, kad taip pat išleidžia naująjį, patobulintą kompiuterį liečiamu ekranu. Liečiama juosta pakeičia funkcijų mygtukus, esančius įprastos klaviatūros viršuje, o pritaikytos funkcijos pasirodo priklausomai nuo programėlės.

Pavyzdžiui, naudojant Apple nuotraukų programėlę, naudotojai gali atlikti paprastus redagavimo darbus ir paleisti vaizdo įrašus. Naudojant el. pašto programėlę, liečiamoje juostoje rodomos atsakymo parinktys, automatiškai siūlomi žodžiai bei frazės, taip pat rodomas dažniausiai naudotojo naudojamų emocijas vaizduojančių simbolių meniu. „Manau, jau atėjo metas pagerbti funkcijų mygtukus ir su jais po truputį atsisveikinti“, sakė Philip W. Schiller, vyresnysis Apple viceprezidentas, pasauliniame susitikime pristatydamas naująją „Touch Bar“ juostą. Naujieji nešiojami kompiuteriai iškart sulaukė Apple vartotojų skundų, nes šiuose modeliuose naudojami naujo tipo lizdai, USB-C, kuriems reikia adapterių, norint, kad jie veiktų su senaisiais priedais. 

Tačiau Apple išsaugojo įprastą Mac ausinių kištuko lizdą, priešingai, nei sukūrus naująją iPhone 7 liniją. Apple taip pat pademonstravo naująją programėlę, skirtą televizijos priedams, iPhone telefonams bei iPad planšetėms. Ši programėlė, pavadinta tiesiog „TV“, išleista gruodžio mėnesį ir leis vartotojams viename įrenginyje žiūrėti visas savo mėgstamas laidas iš kitų vaizdo įrašų programėlių. Programėlė taip pat pateiks naujo vaizdo turinio pasiūlymus. „Mes norime, kad Apple TV būtų ta programa, iš kurios vartotojai žiūri televiziją“, renginyje kalbėjo Timothy D. Cook, generalinis Apple direktorius. Paslauga dar nėra visai pasiekiama, nes Apple dar nepasirašė sutarčių dėl pagrindinių transliavimo paslaugų, tokių kaip „Amazon Prime Video“, tiesioginės televizijos laidų transliacijos per šią programėlę taip pat dar nėra siūlomos.