Microsoft pristato klaviatūrą ir pelę, skirtą Xbox One

Priklauso nuo kūrėjų, kokią įvestį – klaviatūros ar pelės – jie pasirinks savo sukurtam žaidimui. Microsoft pirmiausia ketina išbandyti Warframe žaidimo funkciją, naudodami Xbox Insider programą.

Microsoft atveria duris Xbox One programinės įrangos kūrėjams, kad žaidimų metu būtų galima naudoti žaidimams skirtas peles ir klaviatūrą.

Insider

Kompanija teigia, kad Xbox One bus įdiegta Insider programa, kuri leis naudotis pele ir klaviatūra, ir taip bus sukuriam prieiga prie naujausios konsolės versijos.

Pirmasis žaidimas, kurio metu bus galima pasinaudoti šia funkcija, yra Warframe.

„Xbox yra pasiryžę suteikti žaidėjams daugiau galimybių pasirinkti, ką žaisti, su kuo žaisti ir kaip žaisti“, sakė Xbox platformos direktorius Jason Ronald. Tačiau žaidimų kūrėjai turės apsispręsti, ar jie nori atkurti naują išorinį palaikymą, ar tiesiog tęsti standartinį žaidimo valdymą.

„Svarbu pažymėti, kad žaidimų pelės ir klaviatūros palaikymo parinktis visiškai priklauso nuo žaidimo kūrėjų sprendimo“, pridūrė J. Ronald. „Visiems kitiems žaidimams niekas nesikeičia. Pelės ir klaviatūros įvestis pagal numatytuosius nustatymus nėra įjungta.“

Tačiau kompanija lapkričio 10 d. planuoja paskelbti daugiau žaidimų, kurie palaikys periferinius įrenginius.

Nauja kompiuterinė įranga

Dauguma laidinių ir belaidžių USB klaviatūrų ir pelių galės veikti su Xbox One. Microsoft taip pat įtraukė Razer, kad būtų sukurta nauja pelės ir klaviatūros įranga, specialiai tinkanti konsolei. Razer užsiminė, kaip tai gali atrodyti.

Žinoma, reakcija į šią naujieną buvo teigiama. Klaviatūros ir pelės palaikymas leis lengviau žaisti strateginius žaidimus realiuoju laiku. Tačiau kai kurie Xbox gerbėjai baiminasi, kad dėl šių pokyčių suprastės konkurencija šaudymo žaidimuose. Žaidėjai, kurie naudoja klaviatūrą ir pelę, paprastai gali reaguoti greičiau, taip jiems suteikiamas nesąžiningas pranašumas prieš žaidėjus, kurie naudojasi standartine konsole.

Tačiau Xbox viceprezidentas Mike Ybarra teigia, kad kūrėjai galės pasirinkti klaviatūros ir pelės palaikymą tam tikriems daugiau žaidėjų turintiems režimams ir išjungti jį, siekiant užtikrinti sąžiningą žaidimą.