Microsoft pirmauja tiekėjų TOP 5 sąraše

JAV išaugo kompiuterių paklausa dėl įmonių persikėlimo iš Windows 7 į Windows 10 bei išaugusios žaidimų kompiuterių paklausos. Tačiau rinkos iššūkiai tebelieka svarbūs dėl CPU trūkumo ir JAV bei Kinijos prekybos karo.

Microsoft – vienas iš penkių populiariausių kompiuterių tiekėjų JAV

Remiantis Gartner tyrimais, Redmond Surface įrenginiai trečiame ketvirtyje padėjo Acer tapti penktuoju didžiausiu kompiuterių pardavėju šalyje ir užimti 4,1 proc. rinkos dalies (602 000 pardavimų). Tačiau Microsoft vis dar atsilieka nuo Apple, kuris yra ketvirtoje vietoje ir kurio pardavimai buvo tris kartus didesni nei Microsoft bei užima 13,7 proc. rinkos dalies.

HP tebepirmauja su 30.7 proc. JAV kompiuterių rinkos dalies ir 4,5 milijonais parduotų vienetų.

Trečiąjį ketvirtį buvo pirmasis kartas, kai Microsoft įsiveržė į geriausiųjų penketuką, remiantis Gartner preliminariais JAV rinkos rezultatais – taip PCMag teigė Gartner analitikė Mikako Kitagawa.

Techniškai Microsoft taip pat buvo tarp geriausiųjų penkių pardavėjų ir paskutinis kelis ketvirčius, tačiau, kaip paaiškino M. Kitagawa: „preliminariuose rezultatuose mes nepakankamai įvertinome Surface pardavimus, tačiau šį ketvirtį matome, kad Surface pardavimai pakankamai aukšti, kad jiems būtų skirta penktoji vieta“.

Iš esmės, pasaulyje kompiuterių rinkos augimas buvo gana tolygus. Šių metų trečiąjį ketvirtį, kaip teigia Gartner, PC pardavimų skaičius padidėjo tik 0,1 proc.

IDC prognozės

Konkuruojanti mokslinių tyrimų bendrovė IDC teigia, kad iš tiesų pardavimų skaičius sumažėjo 0,9 proc. Nepaisant to, IDC pradinė prognozė, kad tikimasi 3 proc. sumažėjimo, neišsipildė.

Pasak IDC, JAV kompiuterių paklausa padidėjo dėl įmonių, persikeliančių iš Windows 7 į Windows 10, ir mokyklų, kurios perka Chromebook, skirtus naudoti pamokų metu.

Kiti lemiamą įtaką turėję vartotojai buvo asmenys, perkantys kompiuterinių žaidimų sistemas, taip PCMag teigė IDC analitikė Neha Mahajan. „Kompiuterinių žaidimų mėgėjai tikrai turi didelę įtaką kompiuterių rinkai“, kalbėjo Neha Mahajan.

Žaidimų paklausa ir įmonių atsinaujinimo ciklas žada, ateinančius kelis ketvirčius kompiuterių paklausa liks stabili. Tačiau iššūkiai išlieka. Nuolatinis CPU trūkumas ir prekybos karas tarp JAV ir Kinijos sukėlė šiokią tokią baimę, kad kompiuterių ir jų dalių kaina gali išaugti.

Tačiau N. Mahajan nemano, kad greitu metu vartotojams kainos kils. Pardavėjai bandys įsisavinti išlaidas iš CPU trūkumo, o ne rizikuoti prarasti kompiuterio pardavimus. JAV tarifai, taikomi Kinijos gaminiams, taip pat apsiriboja tam tikromis kompiuterių dalimis, o ne pilnai sumontuotiems stambiųjų gamintojų kompiuteriams.

„Tol, kol tarifai nėra taikomi pilnoms kompiuterinėms sistemos, didelės įtakos tai neturės, skaudesnės pasekmės gali būti vietiniams sistemų integratoriams, kurie dirba JAV ir importuoja žaliavas“, kalbėjo N. Mahajan.

Nors Gartner reitinguota Microsoft tarp penkių reikšmingiausių kompiuterių pardavėjų JAV, IDC su tuo nesutinka, nes nemano, kad Surface įrenginiai yra kompiuteriai.