MacBook ateitis

Ateities technologijos ir funkcijos

Tikėtina, kad šios funkcijos netrukus pasirodys, tačiau registruojami patentai rodo, kad Apple yra suinteresuota plėtoti šias idėjas, kurios gali būti įdiegtos į būsimą „MacBook“.

Ryšys

Panašu, kad Apple neužteko teikti mobilaus ryšio iš iPhone į MacBook, jei šis patentas būtų patvirtintas. Šis patentas, kaip skelbia JAV patentų ir prekių ženklų tarnyba, gali leisti bendrovei įterpti LTE aparatinę įrangą į naują MacBook , ir tai bus pirmasis mobiliojo ryšio Mac Apple asortimente.

Be LTE ryšio, patente aprašomas ir Wi-Fi bevielis ryšys, NFC, „Bluetooth“ bei palydovinio ryšio naudojimas ir nurodomi būdai, kaip be trukdžių padidinti signalą iš metalinio MacBook korpuso. Verta paminėti, kad ši idėja nėra nauja, iš pradžių ji buvo pateikta 2015 m. birželio 8 d., o 2008 m. buvo kalbama apie MacBook Pro, kuriame įdiegta 3G programa, tačiau šią idėją galiausiai atmetė Steve Jobs, nes mane, kad tai susies vartotoja su tam tikro ryšio tiekėju.

Klaviatūra ir „Touch Bar“ liečiama juosta

Apple jau turi nemažai patentuotų klaviatūrų, kurios galėtų būti įdiegtos ir ateities MacBook modeliuose. Vienoje patento registracijos paraiškoje, kurią 2018 m. rugpjūčio 2 d. paskelbė (o Apple pateikė 2018 m. kovo 28 d.) JAV Patentų ir Prekės ženklų Tarnyba, nurodoma, kad tai „įrenginys su integruota sąsajos sistema“ – iš esmė tai yra virtuali klaviatūra su skaidriu viršumi, kuris gali keistis priklausomai nuo to, ką daro vartotojas. Tokia klaviatūra būtų nepralaidi dulkėms ir šiukšlėms, nes neturi fizinių klavišų. Panašu, kad įdiegti jutikliai virtualioje klaviatūroje gali nustatyti, kur vartotojo pirštai liečia paviršių, ir kiek jėgos naudojama. Jei jūs galvojate, kad būtų keista naudotis tokia klaviatūra, patikėkite, jūs ne vienintelis taip mąstantis. Apple siūlo vartotojui grįžtamąjį ryšį, todėl pirštais turėtumėte pajusti, kuomet klavišas yra paspaudžiamas.

Vienas iš tokio dizaino privalumų yra tas, kad į klaviatūrą galima įtraukti neįprastus programinės įrangos mygtukus ir kitus valdiklius, pavyzdžiui, slankiklius ir rinkiklius. Ši idėja nėra visiškai svetima ir Mac modeliams – įsivaizduokite, kaip MacBook Pro liečiamoji juosta galėtų „išplėsti“ visą klaviatūrą.

Kalbant apie „Touch Bar“ liečiamą juostą, prieš tai, kai visa klaviatūra taps „Touch Bar“, gali būti, kad, kaip nurodoma patente, Apple išplės „Touch Bar“ funkcionalumą aplink klaviatūrą skaitmeninio skydelio pavidalu, pridės lietimui jautrų paviršių klaviatūros apačioje, dešinėje bei kairėje.

Tai nėra pirmasis gandas apie lietimui jautrią klaviatūrą, susijęs su MacBook. Pagal 9to5Mac ataskaitą, pateiktą 2016 m. spalio mėnesį, Apple derasi su „Foxconn“ startuoliu „Sonder“ – kompanija, kuri naudoja „E Ink“ technologiją rodant klavišus. Tai leidžia sureguliuoti klavišus ir net pridėti simbolius, kurių negalima pridėti naudojant įprastą klaviatūrą.

Yra ir kitas būdas, kaip gali pasikeisti klaviatūra. 2015 m. rudenį Apple užpildė paraišką patentui, kuris demonstravo „Force Touch“ klaviatūrą. Apple jau turi „Force Touch“ jutiklinę plokštę, kuri skleidžia elektros impulsus, jie juntami tarsi paspaudimai, nors iš tikrųjų niekas nejuda. Kaip ir iPhone, „Force Touch“ reiškia, kad galite paspausti stipriau, kad paspaudimas būtų „gilesnis“ ir patekti į tam tikrų programų meniu bei parinktis.

Dizaineris Furkan Kasap sukūrė tam tikrus vaizdus, kaip tokia klaviatūra gali atrodyti, jei Apple ją plėtos tokiu būdu. Dizainas rodo, kad klaviatūra yra ekrane.

Apvalko dizainas

Yra vienas dizaino pakitimas, kurio galbūt greit ir nepamatysime, tačiau Apple jam pateikė patentą. Jame rašoma, kad dirbama ties vyrių dizainu, kuris leistų pagaminti MacBook apvalkalą. Pasak patento, visas korpusas pagamintas iš vienos medžiagos, kuri susilenkia per vidurį, nes turi lanksčią dalį, kuris vadinamas „specialiuoju vyriu“.

Patente Apple aprašo, kad „lanksti dalis leidžia medžiagai susilenkti per pusę ir tokiu būdu veikia kaip nešiojamo kompiuterio apvalkas“.