Koks yra geriausių pasaulyje kompiuterių TOP 10

JAV vyriausybės IBM Summit užima pirmąją vietą tarp geriausių superkompiuterių, įveikdamas Kinijos Sunway TaihuLight. Geriausiųjų penketuke yra du Kinijos kompiuteriai, geriausiųjų dešimtuke – 6 JAV kompiuteriai.

Šalys kaupia superkompiuterių galią tarsi branduolinius arsenalus Šaltojo karo metu, skirtumas tik tas, kad šįkart JAV konkuruoja su Kinija, o ne su Rusija.

JAV konkurencija

Naujausiame TOP 500 superkompiuterių reitinge, pristatytame superkompiuterių konferencijoje Vokietijoje, JAV susigrąžino pirmąją vietą su savo naujuoju IBM Summit superkompiuteriu, kuris yra JAV energetikos departamento Oak Ridge nacionalinėje laboratorijoje. Summit kompiuteris turi 122.3 petaflopsų skaičiavimo pajėgumą dėka 4 356 mazgų, kurių kiekvienas turi 22 branduolių Power9CPU ir šešis NVIDIA Tesla V100 GPU. Summit turi daugiau nei 200 000 CPU branduolių, sujungtų su daugiau nei 10 petabaitų RAM ir tokiu būdu išplėšė pirmą vietą iš Kinijos Nacionalinio tyrimų centro kompiuterio Sunway TaihuLight, kuris pastaruosius dvejus metus pirmavo su savo daugiau nei 93 petaflopsų pajėgumu.

Kinija tebeturi du kompiuteris geriausiųjų penketuke, tačiau geriausiųjų dešimtuke yra net 6 JAV kompiuteriai. Pusė jų – IMB trejetukas (Summit, Sierra ir Sequoia), o kitus tris gamina Sietlo superkompiuterių gamintojas Cray Inc. Kitos šalys, esančios TOP dešimtuke, yra Japonija (su Fujitsu pagamintu ABCI superkompiuteriu, esančiu penktoje vietoje), Šveicarija (su Nacionalinio superkompiuterių centro Piz Daint superkompiuteriu, esančiu šeštoje vietoje).

Kinijos konkurencija

Kai žvelgiame į visą TOP 500 sąrašą, matome, kad JAV turi vos 124 kompiuterius, tai sudaro 37.8 procentus viso pajėgumo. Kinija netoli – 29.3 proc., tačiau net 206 kompiuteriai yra TOP 500 pasaulio greičiausių kompiuterių sąraše. JAV gal ir laimi mūšį, tačiau Kinija gali laimėti karą.