Kodėl kompiuteris staiga išsijungia?

Ką daryti kai kompiuteris pats išsijungia?

Staiga išsijungiantis kompiuteris paprastai reiškia, kad yra galios tiekimo problemos. Šios problemos gali kelti didelį nusivylimą. Staiga galite prarasti visus duomenis, su kuriais dirbote, bet to, kompiuteris gali sugesti. Paprastai kompiuteris išsijungia dėl maitinimo šaltinio, kenkėjiškų programų, perkaitimo ar tvarkyklės problemų.

Galios tiekimas

Už jūsų kompiuterio korpuso, kur faktiškai jungiamas maitinimo laidas, yra maitinimo šaltinis – nedidelė dėžutė, kurioje yra ventiliatorius. Kai nutrūksta maitinimas, kompiuteris išsijungia. Nors patys galite pakeisti maitinimo šaltinį, nebandykite jo ardyti. Nepaisant to, kad jis yra atjungtas ar neveikiantis, jis vis tiek yra mirtinai pavojingas.

Perkaitimas

Kompiuteriai tiekiami su šilumos vėsintuvais ir ventiliatoriais, kad centrinis procesorius (CPU) būtų vėsus, tačiau jei procesorius perkaista, kompiuteris išsijungs, kad nesugestų. Šilumos pastos įdėjimas tarp procesoriaus ir jo aušintuvo gali padėti išvengti perkaitimo (lygiai taip pat, kaip padeda veikiančios aušinimo sistemos ar vandens vėsintuvai). Dulkė ir naminių gyvūnėlių plaukai gali patekti į kompiuterio korpusą ir užkimšti oro srautus, todėl CPU gali perkaisti. Kompiuterio vidus turi būti švarus, suslėgtu oru išpūskite visus pašalinius objektus.

Kenkėjiška programa

Virusai, kenkėjiškos programos daro tiksliai tai, kam jie ir užprogramuoti, o kai kurie sukurti taip, kad išjungtų jūsų kompiuterį. Pavyzdžiui, Sasser kirminas, kuris nuolat išjungia užkrėstą kompiuterį, kai bandoma jį įjungti. Rimtos kenkėjiškos programos priverčia išsijungti kompiuterį, kai procesorius per daug dirba. Kenkėjiškai programai, dėl kurios paleidžiama išjungimo seka, sutvarkyti gali prireikti profesionalo pagalbos, nes tradicinį viruso nuskaitymą vis nutraukia išsijungiantis kompiuteris. 

Klaidos

Programinės įrangos klaidos ir aparatinės įrangos tvarkyklės problemos taip pat gali būti priežastis, kad kompiuteris išsijungia. Priklausomai nuo klaidos tipo, norint atkurti kompiuterį, gali tekti jį nustatyti iš naujo arba gali prireikti atnaujinti kietojo disko tvarkyklę. Paleidę kompiuterį saugiuoju režimu, galėsite nustatyti, ar tai yra priežastis, nes saugusis režimas veikia tik paleidžiant pagrindinę kietojo disko ir programinę įrangą. Jei kompiuteris veikia saugiuoju režimu, greičiausiai kaltininkas yra programinė įranga arba tvarkyklė.

Taip pat gali būti, kad sugedo kietojo disko elementas, pavyzdžiui, operatyvioji atmintis (RAM), pagrindinė plokštė arba vaizdo plokštė.