Kiek verta išleisti kompiuterio sistemai

Nesvarbu, kokiu verslu užsiimate, jei norite būti produktyviausi, turite turėti puikiausią kompiuterinę sistemą. Ar puikus reiškia brangus? Ne. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kiek turite išleisti, kad gautumėte didžiausią vertę. Tokiu būdu galite dirbti produktyviai ir neišleisti didelės pinigų sumos. 

Apsispręskite, kokio prietaiso jums reikia

Koks įrenginys jums labiausiai tinka? Daugumai žmonių dažniausiai reikia stalinį kompiuterį pakeičiančio nešiojamojo kompiuterio. Jis yra pakankamai galingas, kad galėtų atlikti daugelį funkcijų, tačiau yra nešiojamas. Jei norite, kad ši sąranka būtų dar funkcionalesnė, apsvarstykite galimybę įsigyti išorinę pelę, klaviatūrą ir monitorių. Taip jūsų darbo vieta taps kiek įmanoma ergonomiškesnė ir labai neišpūs jūsų biudžeto. Net turėdami nešiojamąjį kompiuterį ir išorinį monitorių, galite naudoti net du monitorius. Tai gali padidinti jūsų produktyvumą, nes jums nereikės visą laiką nuolat junginėti dokumentų ir programų. Viename ekrane galite turėti vieną programą, kitame – kitą. Daugelis žmonių naudoja vieną ekraną komunikavimui, o kitą – programinei įrangai ar naršymui internete. 

Kita sąranka, tinkama žmonėms, yra stalinis kompiuteris su kitu mažu kompiuteriu, pavyzdžiui, planšetiniu kompiuteriu ar Chromebook, kurį galima naudoti keliaujant. Staliniai kompiuteriai nedaug kainuoja ir jei juos dažniausiai naudojate, ši sąranka gali būti geriausia.

Žinokite, kokių specifikacijų jums reikia

Prieš pirkdami kompiuterį išsiaiškinkite, kokių specifikacijų jums reikia ir neperženkite savo kriterijų. Lengviausiai apsvarstoma specifikacija – RAM. Naujos operacinės sistemos, tokios kaip Windows 10, yra sukurtos dirbti įvairaus kompiuterio maitinimo įtaisais. Tai reiškia, kad tos operacinės sistemos turi veikti išmaniuosiuose telefonuose, kur yra tik du pagrindiniai RAM. O tai reiškia, kad daugumai žmonių, perkant kompiuterį, pakanka keturių RAM atminties plokštelių. Perkant aštuonių GB įrenginį, tai padės sutaupyti bent 100 JAV dolerių. Jei nesate tikri, ar keturių plokštelių jums užteks, visada galite rinktis prietaisą, kuris turi išplečiamą atmintį. Taip pat patikrinkite kompiuterio apdorojimo greitį. Iš tiesų, jei sunku apsispręsti, kokio greičio jums reikia, išbandykite skirtingus procesorius. Nebijokite atidaryti daugybės programų ir išbandyti jas. 

Bendrosios taisyklės

Įsitikinkite, kad kompiuterio sistema nesukelia vargo. Tai reiškia, kad reikia atkreipti dėmesį į tai, kad netrukdytų laidai – ar galite lengvai pakabinti ausines, ar žinote, kur krauti išmanųjį telefoną ir pan. Dirbant prie stalo turite būti kuo produktyvesni.

Elektronika retai kad išparduodama. Tokiomis dienomis kaip „Juodasis penktadienis“, kainos yra mažiausios. Kai kompiuteriai yra išparduodami tokiose svetainėse kaip „Group“ ar „Woot“, dažniausiai tai yra senas inventorius, kuriuo platintojai tiesiog nori atsikratyti. Juk nenorite pasenusios technikos? Todėl per daug nesistenkite gauti geriausią pasiūlymą.

Taip pat nėra protinga pirkti pigiausią kompiuterio versiją. Verčiau rinkitės vidutinės ar aukštos klasės daiktą. Kompiuterių prekės ženklai kaip pigų variantą dažnai siūlo ypač prastą modelį, kad tik patrauktų pirkėjus. Arba kad galėtų parduoti didelėje parduotuvėje, tokioje kaip Walmart. Atminkite, kad darbo kompiuteris turėtų būti vertingas – ne mažiausios kainos. Už vertę nepermokėsite.

Nepamirškite atsižvelgti ir į ergonomiką. Taupyti pinigus yra labai puiku, tačiau sutaupyti nepavyks, jei pigi pelė sukels riešo kanalo sindromą arba dėl pigaus monitoriaus nukentės jūsų regėjimas. 

Taip, kai kalbame apie verslą, leisti pinigus sau gali būti sunku. Galvojate, kad geriau investuoti į verslą. Tačiau jūs turite būti kuo labiau produktyvesni, kad būtumėte naudingi savo įmonei. Kompiuterio dalys dabar tampa tokios pigios, kad turbūt kelių dienų pajamų užtektų nusipirkti geriausią kompiuterio sistemą. Neblogai, tiesa?