Kaip žaisti žaidimus senu kompiuteriu

Esate aktyvus žaidėjas, tačiau turite seną kompiuterį? Yra būdų, kaip sukonfigūruoti nustatymus, kad iš tikrųjų galėtumėte žaisti šiuolaikinius vaizdo žaidimus senu kompiuteriu.

Nors daugelis kompiuterių entuziastų ieško aukščiausios klasės įrenginių ar išbando naujausią programinę įrangą, kai kurie naudojasi integruota grafika ir dviejų gigų RAM sistema. Nors anksčiau buvo pateiktas būdas, kai sukurti žaidimų kompiuterį mažiau nei už 1000 JAV dolerių, ne visi turi tam laiko. Tačiau tik todėl, kad turite seną nešiojamą kompiuterį nereiškia, kad negalite žaisti žaidimų – tai reiškia, kad kai ką teks paaukoti. Štai kelios strategijos, kurios gali padėti žaisti žaidimus daug neinvestuojant į įrenginį.

Mažesni grafikos nustatymai

Pradėkime nuo akivaizdaus: būsite nustebinti, kiek daug žaidimų veiks net tuomet, kai kompiuteris neatitinka mažiausių nustatymų, jei tik pakeisti grafikos parinktis. Prieš pradėdami žaisti šiuolaikinį vaizdo žaidimą naudodami neaukštos klasės kompiuterį pirmiausia pabandykite eiti į žaidimo vaizdo parinkčių meniu ir išjungti viską, kas įmanoma – net tik šešėlių detalių ir tekstūros kokybę, bet ir rezoliuciją. Kai kurie mūsų bandyti žaidimai veikė ir naudojant 500 JAV dolerių vertės nešiojamąjį kompiuterį su integruota grafika. Jei nesate tikri, ar pavyks paleisti žaidimą, Reddit žaidėjai dalijasi savo patirtimi /r/lowendgaming.

Nulaužkite konfigūravimo rinkmenas, kad rezultatai būtų geresni.

Tarkime, turite tikrai neaukštos klasės nešiojamą kompiuterį. Galbūt jis senesnis nei dviejų metų ir jo kaina nebuvo didelė. Jei nustačius žemiausias vaizdo parinktis žaidimo kokybė negerėja, galite bandyti keisti konfigūravimo rinkmeną.

Youtube kanale „LowSpecGamer“ reguliariai ieškomi sprendimai, kaip paleisti populiarius žaidimus įvairiuose kompiuteriuose. Žaidimo konfigūracijos rinkmenoje ar konsolėje galite nustatyti žemesnę grafiką, nei leidžia žaidimo nustatymai, sumažinti rezoliuciją, išjungti šešėlius, dar labiau sumažinti vaizdą ir pan. Kai kuriais atvejais rezultatas gali atrodyti keistokai, tačiau vis tiek galėsite žaisti žaidimą – o juk tai ir yra svarbiausia?

Jei šio darbo nenorite atlikti pats, populiari programinė įranga, žinoma kaip „Low Spec Experience“ keliais paspaudimai gali atlikti visus nustatymus. Paprastai rekomenduojama patikslinti parametrus o ne naudoti trečiosios šalies programinę įrangą – tokiu atveju, jei kas nors veiks netinkamai, žinosite kodėl ir kaip tai išspręsti. Prieš imdamiesi šių metodų, nepamirškite išsaugoti atsarginės kompiuterio duomenų versijos.

Žaidimų srautas internete

Jei mažo formato grafika jums visiškai netinka, turite kitą variantą: transliuokite savo žaidimus internetu. Yra daug galimybių, kuomet žaidimai paleidžiami naudojant aukščiausios klasės programinę įrangą serveryje, o srautas bus nukreipiamas tiesiai į žemos klasės nešiojamą kompiuterį. Grafika atrodys puikiai, o jums tereikės greito interneto ryšio, kad viskas vyktų sklandžiai. Taip pat rekomenduojama, jei įmanoma, prijungti kompiuterį prie „Ethernet“ – tai šiek tiek patikimiau nei Wi-Fi. Jei jūsų nešiojamas kompiuteris neturi „Ethernet“ prievado, puikiai tik pigus USB „Ethernet“ adapteris.

Populiariausia tokią paslaugą teikianti sistema – „Nvidia‘s GeForce Now“. Kitos sistemos – „Parsec“, „LiquidSky“ ir „Shadow“ yra panašios, tačiau skiriasi kainomis. Pavyzdžiui, „Shadow“ siūlo už 35 JAV dolerius per mėnesį žaisti tiek, kiek norite, o „Parsec“ ir „LiquidSky“ taiko valandinį mokestį (25 valandos kainuoja maždaug 10 JAV dolerių). Paskaičiuokite, kaip jums patogiau – o galbūt verta pinigus investuoti į geresnį nešiojamą kompiuterį (arba išorinę grafiko plokštę, tokią kaip PowerColor Gaming Station).

Išbandykite klasikinius žaidimus

Jei viską išbandėte ir niekas sklandžiai nevyksta, nepamirškite, kad ne visiems žaidimams reikalingi geriausios kokybės kompiuteriai. Ar vaikystėje niekada nežaidėte Baldur‘s Gate? Dabar tam pats tinkamiausias laikas, nes šis žaidimas yra naujo, patobulinto leidimo. Negalite paleisti Skyrim naudodami savo senąjį kompiuterį? Kai kurie teigia, kad jo pirmtakas Morrowind yra daug geresnis žaidimas.

Išbandykite tokias parduotuves kaip GOG, kuriuose siūlomi klasikiniai žaidimai (patarimas – filtruokite juos pagal išleidimo datą, kad rastumėte tinkamus senesniems nešiojamiems kompiuteriams). Be to, yra daug gerų ir pigesnių žaidimų, kuriems nereikia aukščiausios kokybės programinės įrangos. Kai kuriems reikia didesnių minimalių nustatymų, kai kuriems mažesnių. Tik nepamirškite išjungti grafikos parametrų.