Kaip saugoti atsarginę duomenų kopiją - perfekcionisto planas

Perfekcionistai turi tris auksines taisykles: dubliavimas, dubliavimas, dubliavimas. Pakalbėkite apie tris dokumentų kopijas:

  1. Pirmoji kopija – originalūs dokumentai įrenginyje.
  2. Antroji kopija – kopija, saugoma internete ar naudojantis failų sinchronizavimo paslaugomis.
  3. Trečioji kopija – laikoma kietajame diske.

Kai kurie internetinių saugyklų tiekėjai siūlo programines įrangas, kurios padeda saugoti duomenis vietinėje saugykloje. Tačiau tikrasis perfekcionistas norės turėti ir savo kopiją. Kodėl? Kurdamas trečią duomenų kopiją, kietasis diskas lengviau ir greičiau atkurs duomenis. Jums nereikės pasikliauti vien tik interneto ryšiu, nereikės laukti kelias valandas, kol dokumentai bus parsiųsti į kompiuterį. Naudokite vietinę atsarginės kopijos saugojimo programinę įrangą, kad galėtumėte sukurti vietinę kopiją. Galite naudotis Acronis True Image ir StorageCraft ShadowProtect 5 Desktop.

Kiek jums kainuos toks planas? Maždaug 100 JAV dolerių per metus už internetinis paslaugas, 50-100 JAV dolerių už kopijos programinę įrangą, vienkartinis 100-200 JAV dolerių mokestis už geros kokybės kietąjį diską (jam galite išleisti ir tūkstančius dolerių – ieškokite sau tinkamiausio). Skamba taip, kad teks paaukoti daug laiko ir pinigų? Nieko tokio – perfekcionisto planas tikrai nėra skirtas kiekvienam.

Pradėkite saugoti atsargines kopijas jau šiandien

Svarbiausia ne tai, kokį kopijų saugojimo planą pasirinksite, o tai, kad jį išvis pasirinksite. Ir tikrai nėra gėda, jei pasirinksite minimalų planą, nes, praradus duomenis, geriau išsaugoti bent ką nors. Blogiausias variantas yra tuomet, kai išvis nieko nesiimate, nes tikrai kiekvienam nutiks taip, kad įrenginys gali sugesti, jį gali pavogti, ar įvykti kita nelaimė – tai tik laiko klausimas.