Kaip pasirinkti tinkamą pelę žaidimams
Žaidimams skirtos pelės nuo įprastų pelių skiriasi nedaug. Apsvarstykite, ar Jūsų pasirinkta pelė žaidimams turi šias savybes: pažangų optinį ar lazerinį jutiklį, leidžiantį greičiau ar tiksliau judėti, ir tam tikra prasme prisitaikyti prie žaidėjo.
Be to, beveik visos žaidimams skirtos pelės yra su laidu, o ne bevielės. Taip išvengiama įvesties vėlavimo, kuris yra šioks toks USB jungtį turinčių pelių privalumas. Nors kelios šimtosios sekundės dalys nėra pastebimos kiekvienam žaidėjui, tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl tarp žaidimams skirtų pelių dominuoja laidiniai modeliai. Itin spartų belaidį ryšį turinčios bevielės pelės dažniausiai parduodamos gerokai brangiau nei įprasti modeliai.
Kaip laikote pelę?
Labai svarbu tai, kaip suimate ir laikote pelę, ypač tuomet, kai žaidžiate kompiuterinius žaidimus, nes tai ne tas pats, kai atliekate kasdieniškus darbus. Kadangi kiekvienas žaidėjas yra skirtingas, galima išskirti tris pagrindinius pelės laikymo stilius:
- Suėmimas delnu: Jūsų pirštai ištiesti ant pelės mygtukų, o visas delnas yra padėtas ant pelės.
- Suėmimas pirštų galiukais: ant pelės ratuko ir šalia padėti tik rodomojo, vidurinio ir bevardžio pirštų galiukai, o Jūsų delnas visiškai neliečia pelės korpuso. Nykštys fiksuoja pelės šoną.
- Suėmimas pirštais: tai suėmimo delnu ir pirštų galiukais derinys. Jūsų delnas padėtas ant pelės galinio kampo, o pirštų galiukai apglėbia visą pelės korpusą.
Skirtingi pelės suėmimo būdai gali būti naudingi žaidžiant skirtingo tipo žaidimus, tačiau svarbiausia, kad laikytumėte pelę taip, kaip Jums patogu.
Tačiau pati pelė gali būti pritaikyta pagal Jūsų pelės laikymo būdą. Didesnė, platesnė pelė labiausiai tinka tiems, kas pelę laiko visu delnu – tokiu būdu Jūsų ranka gali ilsėtis tvirtai padėta ant pelės. Trumpa pelė, kuri neturi daug vietos padėti delnui, yra lengvesnio korpuso ir ją lengviau valdyti pirštų galiukais. Tiems, kurie suima pelę pirštais, labiausiai tiktų siaura pelė smulkiais, pailgais mygtukais.
Skirtingi žaidimams skirtų pelių tipai
Kompiuteriniai žaidimai tapo labiau kompleksinis dalykas, kuriam svarbūs ir kompiuterio priedai. Yra keli žaidimams skirti pelių tipai, dauguma jų sukurti taip, kad mygtukai ir dizainas yra pritaikyti tam tikriems žaidimų tipams. Įsidėmėkite, kad šie tipai nepriklausomi nuo prieš tai minėtų pelės laikymo būdų – šaudymui skirta pelė gali būti plati ir maža, ir tiks tiek tiems, kurie laiko pelę visu delnu, tiek valdantiems ją pirštų galiukais. Kai nuspręsite, kokios rūšies pelę pirkti, atsižvelkite į mūsų rekomendacijas dėl pelės laikymo, taip pat nepamirškite ir programinės įrangos.
Šaudymams skirta pelė: paprasta ir greita
Tai yra populiariausio tipo pelė. Jos kairysis mygtukas yra patogus, o ratuką lengva naudoti. Šios pelės dažniausiai naudojamos žaidžiant – jomis šaudoma, pasirenkami ar priartinami ginklai, vykdoma ataka, metamos granatos ir pan.
Šaudymui skirta pelė yra paprasta, leidžianti žaidėjui greitai prisitaikyti prie įvairių žaidimo metu reikalingų veiksmų naudojant tris pirštus. Be to, kai kurie brangesni modeliai turi mygtukus į viršų ir į apačią, taip pat taikiklio mygtuką, kurį galima nuspausti.
„MOBA“ ir „MMO“ pelės: dideliais mygtukais
Žaidimai internete, tokie kaip World of Warcraft, strateginiai žaidimai kaip Age of Empire ir MOBA žanro žaidimai, pavyzdžiui, Noun of Other Noun League of Legends, turi bendrų dizaino elementų: jiems reikia specifinių, kontekstinių įgūdžių, kurie gal ir nėra naudojami visą laiką, tačiau kai reikia, būtina greitai sureaguoti ir juos pritaikyti. Taip atsirado „MMO“ pelė, su 12 mygtukų tinkleliu, skirtu tik nykščiui.
„MMO“ pelės puikiai tinka žaidimams, kuriuose reikalingi keli skirtingi įgūdžiai. Naujiems žaidėjams prie šių pelių reikia įprasti, taip pat nepamiršti nustatyti kiekvienam įgūdžiui skirtingą mygtuką. Mažesni mygtukai, kuriuos sunkiau paspausti nykščiu, ne itin tinka greitesniems veiksmams ir šaudymui.