Tinkamo stalinio kompiuterio pasirinkimas pagal jūsų poreikius

Kaip išsirinkti stalinį kompiuterį?

Norite įsigyti naują stalinį kompiuterį? Šiame straipsnyje pateikiami pagrindiniai elementais, į kuriuos reikėtų įsigilinti prieš perkant naują kompiuterį, kad jūsų pirkinys nenuviltų. Dėl kintančios kompiuterių pramonės, rekomendacijos vis atnaujinamos.

Procesoriai (CPU)

Dabar procesorių pasirinkti yra šiek tiek sudėtingiau nei buvo anksčiau. Vis tiek, tai pasirinkimas tarp AMD ir Intel procesorių. Intel siūlo geresnį našumą, AMD – efektyvesnis ir pigesnis. Skirtumas yra tas, kiek procesoriuje yra branduolių ir koks yra jo santykinis greitis. Dabar kiekviena įmonė turi veiklos įvertinimo sistemą, kurią iš tikrųjų nėra lengva palyginti.

Atmintis (RAM)

Staliniai kompiuteriai daugelį metų turėjo standartizuotą DDR3 atmintį, todėl dauguma žmonių ilgą laiką net nesusimąstė apie didesnę atmintį. DDR4 dabar žengia į stalinių kompiuterių rinką, t. y., vartotojai dabar turi žinoti, kokio tipo sistemą siūloma. Kalbant apie kiekį, geriausia turėti bent 8 GB atminties, tačiau 16 GB siūlo geresnį ilgalaikį našumą. Atminties greitis taip pat gali paveikti našumą. Kuo greitesnė atmintis, tuo geresnis našumas turėtų būti. Pirkdami atmintį, pabandykite pirkti kuo mažiau DIMM, kad prireikus galėtumėte atnaujinti atmintį.

Kietieji diskai

Daugelyje kompiuterių vis dar yra tradicinis kietasis diskas, tačiau kai kuriuose staliniuose kompiuteriuose dabar taip pat pradedami naudoti kietojo kūno diskai, skirti saugojimui arba kaupimui talpykloje. Standžiųjų diskų veikimas priklauso nuo dydžio ir greičio. Kuo didesnis diskas ir greitis, tuo geresnis našumas ir talpa. Geriausia, kad stalinis kompiuteris turėtų bent 1 TB arba daugiau atminties. Kalbant apie greitį, dauguma veikia 7200 aps./min., tačiau yra ir kintamo greičio diskų, kurie sunaudoja mažiau energijos. Galimi keli didelio našumo variantai, su 1000 aps./min. Žinoma, M.2 ir SATA Express žengia į kompiuterius, kad saugojimas būtų greitesnis. 

Optiniai diskai (CD/DVD/Blu-ray)

Beveik kiekviename staliniame kompiuteryje yra DVD įrašymo įrenginys, tačiau, priešingai nei anksčiau, tai nėra privaloma, todėl vis daugiau kompiuterių gamintojų, ypač gaminantys mažus kompiuterius, šios funkcijos atsisako. Greičiai šiek tiek skiriasi, tačiau įrašymo greitis turėtų būti bent 16 kartų didesnis, nebent tai yra mažas arba stalinis kompiuteris, kuris turi nešiojamojo kompiuterio klasės diską. Blu-ray yra galimybė tiems, kurie nori naudoti savo asmeninį kompiuterį didelės raiškos vaizdo formatui.

Vaizdo plokštės

Panašu, kad vaizdo plokščių technologija keičiasi kas šešis mėnesius. Jei iš tikrųjų neatliekate jokių darbų su 3D grafika, tuomet turėtų užtekti integruotos grafikos. Speciali vaizdo plokštė greičiausiai bus svarbiausia tiems, kurie planuoja ją naudoti žaidimams ar nori paspartinti ne 3D užduotis. Reikėtų atsižvelgti į našumą, atminties kiekį kortelėje, išvesties jungtis ir palaikomą Direct X versiją. Tie, kurie nori užsiimti kokiais žaidimais, turėtų iš tikrųjų apsvarstyti galimybę įsigyti Direct X 11 kortelę su bent 2 GB atminties.

Išorinės (periferinės) jungtys

Daugybė kompiuterių atnaujinimų ir periferinių įrenginių dabar jungiasi per išorines sąsajas, o ne vidines korteles. Patikrinkite, kiek ir kokio tipo išorinių prievadų yra kompiuteryje, kad būtų galima naudoti su būsimais periferiniais prietaisais. Dabar yra daugybė įvairių naujų greitųjų periferinių jungčių. Geriausia, kad kompiuteris turėtų bent šešis USB prievadus. Kitos didesnio greičio jungtys yra eSATA ir Thunderbolt, kurios gali būti ypač naudingos išoriniam saugojimui. Taip pat įtraukiami daugialypės terpės kortelių skaitytuvai, palaikantys įvairias išorinių įrenginių atminties korteles.

Monitoriai

Ko verta stalinis kompiuteris, jei jame nėra monitoriaus? Žinoma, jei gausite „viskas viename“, sistemoje bus ir monitorius, tačiau vis tiek turite atkreipti dėmesį į tam tikras ekrano savybes. Visi šiandien naudojami monitoriai yra pagaminti remiantis skystųjų kristalų technologijomis ir tikrosios problemos yra susijusios su skystųjų kristalų ekranų dydžiu ir kaina. Kai kurie kiti klausimai, tokie kaip spalva, gali būti svarbūs planuojantiems naudoti savo stalinius kompiuterius grafikos darbams. Dabar populiaresni 24 colių ekranai, nes jie yra prieinami ir palaiko visą 1080p vaizdo raišką. Didesni ekranai vis dar daug kainuoja, nes yra daugiau skirti profesionalams, tačiau metams bėgant jų kaina mažėjo.