Kaip pasirinkti ir naudotis dronu
Naudotis dronu įdomu, tačiau nėra paprasta. Prieš pirmąjį skrydį sužinokite, kaip saugiai ir efektyviai padaryti geriausius vaizdo įrašus ir nuotraukas, nepakenkiant sau ir kitiems. Jei skraidymas yra jūsų hobis, jums nereikės specialių mokymų ar sertifikatų, prieš pakeliant droną į orą. Tačiau tai nereiškia, kad išimate savo naująjį droną iš dėžutės ir nedelsiant pradedate skraidinti. Geriau pasidomėkite, kaip juo naudotis saugiai ir efektyviai.
Žinokite taisykles
JAV turėsite užregistruoti savo droną. Dviejų metų licencija kainuoja 5 JAV dolerius. Licencija suteikiama žmogui, todėl galite sumokėti vieną kartą ir skraidinti tiek dronų, kiek norite. Yra pagrindinės taisyklės, kurių turėtumėte laikytis danguje – dronas turi būti skraidinamas mažiausiai 5 mylių atstumu nuo oro uosto, laikykite jį ne aukštesniame kaip 5 pėdų aukštyje, neskraidinkite virš žmonių minios ir turite visuomet jį matyti.
Pažinkite savo droną
Yra tikimybė, kad jau pasidomėjote apie prietaisą, prieš išleisdami jam kelis šimtus dolerių (ar daugiau). Tačiau jei nežinote, ką gali jūsų dronas, vertėtų pasidomėti. Naujausiuose modeliuose yra saugumo funkcijos, tačiau jums reikia suprasti, kaip jos veikia. Kliūčių išvengimo funkciją turi dauguma dronų, tačiau ši funkcija gali veikti skirtingai. Ar jūsų modelis ją turi? Ar dronas automatiškai išvengs kliūties, ar tiesiog sustos, jei aptiks kelio bloką? Ar drono jutikliai yra tik priekyje, ar visose pusėse?
Taip pat turėtumėte suprasti, kaip veikia grįžimo namo funkcija. Beveik kiekvienas dronas, turintis GPS funkciją, grįš į paleidimo vietą, jei kartais prarastų signalą. Dažniausiai galite nustatyti grįžimo aukštį. Tai ypač svarbu, jei dronas skrenda tokioje zonoje, kur yra medžių ar kitų žemų objektų – nustatykite saugų aukštį.
Turėtumėte būti puikiai susipažinęs su grįžimo vieta, nesvarbu, ar tai mygtukas, esantis nuotolinio valdymo pulte, ar simbolis programėlėje, kuri reguliuoja nustatymus. Patikrinkite, ar nuotolinio valdymo pultelyje yra mygtukas „Pause“ (sustabdymas), kad galėtumėte sustabdyti ir fiksuoti droną mygtuku.
Taip pat turėtumėte tiksliai žinoti, kaip išjungti variklį nutikus nenumatytiems atvejams. Kai kurie modeliai tiesiog nuskrenda tolyn, o aš mieliau susirinkčiau sudužusio drono gabalėlius ir atkurčiau atminties kortelę, nei paleisčiau savo droną skirsti nežinia kur.
Dar viena taisyklė, galiojanti JAV – ant drono turi būti lipdukas su registracijos numeriu. Jei pametate droną laukuose, yra tikimybė, kad kažkas jį ras ir pagal nurodytą numerį grąžins jums. Tačiau vilčių, kad taip nutiks, nėra daug.
Turėtumėte žinoti ne tik visas drono valdymo priemones, bet ir tai, kiek ilgai dronas gali skristi su baterijomis. Paprastai ekrane rodomi akumuliatoriaus veikimo trukmės rodikliai, kurie padeda planuoti skrydį. Dauguma modelių su visiškai įkrauta baterija skrenda 20-30 minučių.
Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad drono valdymo programėlėje rodomi telemertrijos duomenys. Paprastai kalbant, be tiesioginio vaizdo transliavimo, galite sužinoti oro srovės greitį, aukštį, orientaciją ir vietą pasaulio žemėlapyje realiuoju laiku. Skraidinant droną svarbu sugebėti atpažinti ir tinkamai apdoroti šią informaciją.
Išmokite skraidinti droną
Taigi, jau žinote, kaip veikia dronas, kaip aktyvuoti jo funkcijas ir kaip ilgai jis gali veikti su pilnai įkrauta baterija. Viskas? Ne visai. Kitas žingsnis – išmokti skraidinti prietaisą. Galite pradėti keliais būdais. Jei esate atsargūs, pirmiausia apsvarstykite galimybę padirbėti su skrydžio simuliavimo programine įranga. DJI įdiegia šią funkciją į programėlę, kuri leidžia naudotis dronu nuotoliniu būdu virtualiame pasaulyje. Bet jei pasirinksite kitą prekinį ženklą, arba jei jums reikia daugiau disciplinos ir struktūros, apsvarstykite mokymosi programos galimybę.
Yra kelios galimybės, kaip galėtumėte mokytis. Galite pabandyti tikro drono simuliatorių nemokamai, arba mokėti už tikroviškesnę, labiau ištobulintą Zephyr simuliacinę programinę įrangą. Jei norite mokytis akademiškoje aplinkoje ir skraidinsite droną komerciniais tikslais, apsvarstykite galimybę mokytis internetu. Drone Academy siūlo kelis paketus, o jei esate Naujajame Džersyje, galite lankyti NJ Drone akademiją.
Jei nenorite bandyti simuliatoriaus, rekomenduojama pirmuosius bandymus atlikti tose vietose, kuriose nėra daug žmonių, išlaikyti droną šalia savęs ir tinkamame aukštyje. Pradėkite nuo rankinio valdymo – kairysis pultelis nustato aukštį ir pasuka droną, dešinysis naudojamas judėjimui į priekį, atgal, į kairę arba dešinę.
Kai įgusite naudoti rankinius valdiklius, galite pradėti naudotis automatiniais skrydžio režimais, kurie yra šiuolaikiniuose dronuose. Galite praktikuotis atlikdami automatinius kadrus. Skirtingi dronai turi skirtingus automatinio skrydžio režimus, todėl skirkite laiko ir išanalizuokite juos.
Kaip naudotis kamera?
Tikriausiai neskraidinate drono vien dėl to, kad jis skirstų. Dronai tapo populiarūs dėl mažų kamerų – jomis taip pat reiktų išmokti naudotis. Šiuolaikinės dronų kameros be trukdžių ir iškraipymų fiksuoja vaizdus.
Fotografuojant ir filmuojant nustatymai gali būti įvairūs. Drono kameros sukurtos panašiai kaip toks, kurios yra išmaniuosiuose telefonuose – dauguma turi ryškias diafragmas, todėl vaizdai puikiai perteikiami.
Tačiau ne visuomet skraidysite prietemoje. Norint fiksuoti vaizdą tinkamu kampu, skraidindami labai šviesioje aplinkoje, turėsite pridėti neutralaus tankio filtrą. Atminkite, kad 1/48 sekundžių užrakto greitis idealiai tinka 24 kadrų per sekundę vaizdo įrašui, o 1/60 sekundžių greitis – 30 kadrų per sekundę. Būtina sumažinti šviesos kiekį, kuris patenka į lęšį, kad būtų galima greičiu išlaikyti tinkamą ekspoziciją. Rekomenduojame „PolarPro“ filtrus, nes jie yra aukštos kokybės ir tinka daugeliui skirtingų dronų kamerų.
Nesukite galvos dėl neutralaus tankio filtro, jei darote nejudančias nuotraukas, nebent norite ilgos ekspozicijos vaizdų.Be fotoaparato nustatymų turėtumėte žinoti, kaip veikia valdikliai, reguliuojantys ekspoziciją ir pasvirimą. Kai kurie naujesni drone modeliai, kuriuose yra priartinimo funkcija, taip pat turi svirtį, kad būtų galima nustatyti objektyvo matymo kampą. Prieš skrydį atlikite patikrinimą pagal turimą sąrašą. Pateikiame pavyzdį:
Diena prieš skrydį
- Įkraukite drono ir valdymo pultelio baterijas.
- Patikrinkite, ar nėra drono programinės įrangos atnaujinimų.
- Patikrinkite ar atminties kortelės turinys įkeliamas į kompiuterį, kokiu formatu. Atlikite bandymą.
- Patikrinkite orų prognozę paleidimo vietoje planuojamu metu.
- Pasitikrinkite ar toje vietoje nėra jokių drono naudojimo apribojimų.
Skrydžio dieną
- Skrydžio vietoje patikrinkite drono kompaso kalibravimą.
- Patikrinkite GPS užraktą, baterijos būklę, atminties kortelę.
- Apžiūrėkite droną ir sraigtus, ar nėra plastiko įtrūkimų ar kitų problemų.
- Prieš pakildami pasitikrinkite ar telefonas pilnai įkrautas.
- Vos pakilus patikrinkite, ar veikia rankiniai valdikliai.
Tai pagrindiniai tikrinimo žingsniai, kuriuos rekomenduojama atlikti prieš kiekvieną žingsnį. Šį sąrašą galite šiek tiek koreguoti. Pavyzdžiui, jei naudojate filtrus, įsitikinkite, kad turite tinkamus, arba jei turite droną keičiamais objektyvais, pasitikrinkite, kad turite tinkamus lęšius.
Palaipsniui tapsite tikras profesionalas. Nepamirškite mėgautis ir fiksuoti nuostabių nuotraukų bei vaizdo įrašų. Tačiau svarbiausia – droną skraidinti saugiai.