Kaip išsirinkti tinkamą žaidimų valdiklį savo kompiuteriui
Skirtingi pultai ir kiti valdikliai gali tikti skirtingų tipų žaidimams, priklausomai nuo jūsų biudžeto, skonio ir pasirinktos platformos. Nesvarbu, ar jūs naudojate Nintendo Swithch, PS4, Xbox One ar netgi kompiuterį, pateikiame patarimus, kaip pasirikti tinkamą valdiklį. Galite žaisti vaizdo žaidimus be geros valdymo sistemos. Galbūt jums reikia klaviatūros ar pelės šaudymo žaidimams. Galbūt žaidimas vyktų geriau, jei turėtumėte tam tikros formos valdiklį. Štai kodėl kiekviena didesnė žaidimų konsolė pardavinėjam kartu su pulteliu ar netgi dviem, kuriuos lengvai galite prijungti prie kompiuterio.
Jei daugiausia ketinate žaisti žaidimus kompiuteriu, todėl turėtumėte pasirinkti valdiklį pagal formą, nors jų būna pačių įvairiausių, skirtų tam tikram amžiui, auditorijai, žanrui, įvairių kainų ir struktūros. Nieko blogo, jei žaisite Fortnite ar Overwatch su turima klaviatūra ir pele, tačiau bet žaisdami bet kurį žaidimą iš Blizzard, GOG.com, Humble Bundle ar Steam, patogiau jausitės naudodamiesi dvigubu analoginiu pulteliu. Yra daugybė žaidimų ir kitų tipų valdiklių, kuriuos galite prijungti prie kompiuterio. Pateikiame keletą rekomendacijų, kurios padės pasirinkti geriausią.
Konsolės valdikliai
Jei turite PlayStation 4 ar Xbox One, ar Switch Pro Controller Nintendo Switch, jau turite žaidimų valdiklius, kuriuos galite naudoti su savo kompiuteriu. Šie valdikliai yra tvirtos konstrukcijos ir puikiai suderinami su kompiuteriu (Nintendo ir Sony žaidimų valdikliams gali reikėti tam tikros programinės įrangos ar adapterių). Jei dar to neturite, įsidėmėkite, kad jie brangoki – kainuoja nuo 60 iki 70 JAV dolerių.
Xbox bevielis valdiklis yra suderinamas su bet kuriuo Windows 10 kompiuteriu su laidiniu valdikliu; tiesiog prijunkite jį prie USB prievado ir galite žaisti. Jei turite valdiklį iš Xbox One S ar Xbox One X, ar tiesiog Xbox valdiklį (skydelis aplink nukreipiantį mygtuką yra matinis, neblizgus plastikas), galite sujungti jį belaidžiu ryšiu su kompiuteriu, naudodami Bluetooth. Jei norite naudoti daugiau nei vieną Xbox pultelį arba turite ankstesnį Xbox bevielį valdiklį be Bluetooth, galite naudoti 25 JAV dolerių vertės Xbox bevielį adapterį ir prijungti iki aštuonių pultelių prie kompiuterio vienu metu, o tam nereikės Bluetooth funkcijos.
PS4 pultelis, DualShock 4, gali veikti su jūsų kompiuteriu per USB arba Bluetooth jungtį. Vis dėlto, jis veikia šiek tiek sudėtingiau. Sony kurį laiką siūlė DualShock 4 USB adapterį kompiuteriui, tačiau įsigyti jį mažiau nei už 50 JAV dolerių yra sudėtinga. Jei daugiausia ketinate žaisti „Steam“ žaidimus, „Steam“ siūlo PlayStation konfigūracijos sistemą, esančią valdiklio nustatymuose, kuri turėtų veikti kaip Xbox pultelis. Kitu atveju jums reikės įdiegti programą, vadinamą DS4Windows, nemokamą trečiųjų šalių programinę įrangą, kuri leidžia kompiuteriui priimti Xbox pultelį. Kaip alternatyva, 8Bitdo bevielis USB adapteris gali atlikti tą pačią funkciją ir be DualShock 4, veikia ir su kitais bevieliais valdikliais.
Nintendo Switch Joy Cons taip pat galima prijungti prie jūsų kompiuterio. Tačiau jis veikia ne taip patogiai ir užtikrintai kaip Xbox bevielis valdiklis ar DualShock 4. Vietoj to mes rekomenduojame Nintendo Switch Pro valdiklį. Tai galingas ir tvirtas pultelis, galintis veikti prijungtas prie kompiuterio dėl Switch Pro konfigūracijos palaikymo galimybės. Tiems, kurie nežaidžia „Steam“, tiks WiinUPro ir WiinUSoft – tai leis naudotis Switch Pro valdikliu, kaip ir 8Bitdo bevielis USB adapteris.
Trečiųjų šalių pultelis
Jei norite išeiti iš 60 – 70 JAV dolerių limito ribų, yra daugybė trečiųjų šalių pultelių, iš kurių galite rinktis. Kainos svyruoja nuo 20 iki 200 JAV dolerių už laidinius ar bevielius įrenginius, priklausomai nuo jų dizaino, funkcijų ar pritaikymo parinkčių. Žinoma, ir nuo kokybės. Pigesni trečiųjų šalių pulteliai gali būti ne tokie lankstūs, jais ne taip smagu naudotis, todėl patariame perskaityti visas mūsų rekomendacijas.
Kaip ir Xbox bevielis pultelis, trečių šalių pulteliai sukurti naudotis kartu su Xbox One ir jei veiks su kompiuteriu, kuriame yra Windows 10 programinė įranga. Vienas iš tokių pultelių – PowerA patobulintas laidinis valdiklis, 30 JAV dolerių vertės pultelis, labai panašus į Xbox bevielį pultelį, tik su USB jungtimi ir be bevielės parinkties. Tiesa, pultelis tarška ir galinėje pusėje yra du programuojami mygtukai.
8Bitdo siūlo kelis pasirinkimus ieškantiems bevielių pultelių, ir nei vienam iš jų nereikia specialaus USB adapterio. Kiekvienas Bluetooth 8Bitdo valdiklis palaiko kelis įvesties režimus ir tai leidžia dirbti su kompiuteriais kaip Xinput įrenginiais, išmaniaisiais telefonais bei planšetėmis, kaip tiesioginės įvesties įrenginiais, Mac kompiuteriais ir netgi Nintendo Switch. Mūsų mėgstamiausias yra SN30 Pro pultelis, kuris atrodo ir veikia kaip Super NES pultelis, su papildomu dvigubo analogo pulteliu, keturiais trigeriais, jis vibruoja ir junta judesį. Kompaktiškesnis N30 Pro 2 taip pat turi šias funkcijas, tik jis yra mažesnis ir pigesnis.
Naujasis Astro Gaming C40 TR pultelis ir paskutinė mūsų mėgstamiausia naujiena. Šis 200 JAV dolerius kainuojantis pultelis yra tikrai brangus, tačiau jo pritaikymo galimybės yra neprilygstamos. Valdiklio keitimo krypties moduliai ir pritaikymo programinė įranga leidžia jums patobulinti kiekvieną aspektą. Galite perjungti analoginius pultelius ir krypties klaviatūrą tarp PlayStation lygiagrečių ir Xbox atsvaros stilių, atkurti kiekvieną skaitmeninę įvestį, įskaitant du papildomus trigerius galinėje pusėje.
Pulteliai, skirti lenktynėms ar pilotavimo žaidimams
Jei mėgstate vairavimo ar skraidymo simuliatorius, tikriausiai susimąstote, gal vertėtų investuoti į simuliatorių sisteminę įrangą. Lenktyniniai vairai – tai vairo valdikliai, kurie leidžia vairuoti automobilius lenktyniniuose žaidimuose, realiai pasukant vairą, o ne pultelį. Panašiai yra ir su skraidymo pulteliais – jie leidžia tikroviškai suimti vairalazdę ir valdyti skrydį. Tai skirtingų tipų valdikliai, tačiau turi tris vienodus veiksnius: jie sukurti specialiems žaidimams ir žanrams, dažnai susideda iš daugelio modulinių komponentų ir gali būti labai brangūs.
Thrustmaster yra vienas iš populiariausių lenktynių vairų ir skrydžio vairalazdžių gamintojų. Įmonė siūlo kelias skirtingų dydžių vairalazdes ir lenktyninius vairus su tokiais priedais kaip pedalai, droseliai, perjungikliai, valdymo skydai ar netgi papildomi ekranai, kuriuose papildoma informacija apie jūsų automobilio ar lėktuvo sistemą. Šios konfigūracijos gali būti labai brangios, pradedant nuo 100 JAV dolerių.
Logitech taip pat siūlo įsigyti lenktynių vairų ir skrydžių vairalazdžių rinkinius, pavyzdžiui, G920 vairo/pedalų rinkinys už 400 JAV dolerių, su papildoma 60 JAV dolerių vertės vairavimo jėgos perjungimo rankenėle, 150-250 JAV dolerių vertės H.O.T.A.S. pulteliu ir moduline Flight Yoke skrydžio sistema (170 JAV dolerių kainuojantis pultelis su keturiomis atskiromis plokštėmis, vairo pedalas ir droseli – kiekviena dalis papildomai kainuoja nuo 60 iki 170 JAV dolerių). Jei šaudymo, strateginius žaidimus, MOBA ir MMO žaidimus, naudodami savo kompiuterį, atkreipkite dėmesį geriausias žaidimų klaviatūras ir peles.Jei labiau mėgstate konsoles, o ne kompiuterius, perskaitykite mūsų palyginimą, kuriame išbandome Nintendo Switch, PlayStation 4 ir Xbox One.