Išbandyta - lengviausi 2019 m. nešiojamieji kompiuteriai

Kas šiais laikais turi laiko tikrinti bagažą? Nesvarbu, ar skubate į konferencijų salę, ar į lėktuvą, jums reikia lengvo nešiojamo kompiuterio. Mes išbandėme jų visą krūvą ir norime pateikti patarimus bei rekomendacijas, kad išsirinktumėte geriausią.

Lengviausi nešiojamieji kompiuteriai: kuri pirkti?

Charles Lindbergh tikrai žino, kaip keliauti ir neapsikrauti daiktais. Ruošdamasis transatlantiniam dydžiui 1927 m. pilotas viską gabenosi – tiek savo parašiutą, radiją, tiek tradicinę odinę sėdynę. Ir netgi susikūrė specialius lengvus batus.

Tikriausiai nerimaujate dėl savo skrydžio leistino bagažo. Štai kodėl nešiojamų kompiuterių kūrėjai stengiasi kiek įmanoma pritaikyti kompiuterio dizainą taip, kad jis kuo mažiau svertų. PCMag skiria ypatingą dėmesį tokių pastangų rezultatams, tai atspindi ir šio sąrašo, kuriame pateikiami lengviausi nešiojamieji kompiuteriais, kuriuos galite įsigyti, sudarymas.

Turbūt dauguma sutiktų, kad viršutinė riba yra trys svarai, galbūt keturi sistemai, kai ekranas siekia 15,6 colių (nors Acer Swift, kurio įstrižainė yra 15,6 colių, tesveria 2,2 svarus). Nei viename iš šių skaičių nėra įtraukto kompiuterio kintamosios srovės adapterio, kuris dažnai „pamirštamas“, kai kalbame apie svorį.

Gamintojams pagaminti itin lengvą nešiojamą kompiuterį yra tikras iššūkis. Mažesnė baterijos pakuotė galbūt ir padeda sumažinti svorį, tačiau klientų pasitenkinimas ilgai netruks – jie nori dirbti visą darbo dieną, o vakare dar pažiūrėti filmą per „Netflix“. Egzotinės korpuso medžiagos, pavyzdžiui, anglies pluoštas ir magnio lyginiai, sveria mažiau nei plastikas ar aliuminis, tačiau jų kaina yra didesnė. Jutiklinis ekranas yra patogus, tačiau stiklo perdanga prideda kelis gramus.

Lengvesnių prietaisų atminties sistema gali būti sumontuota tiesiai ant pagrindinės plokštės, o ne ant atnaujinamų SO-DIMM lizdų, skirtų didesniems modeliams. Taip pat naudojami tvirtieji diskai, o ne pigesni, tačiau sunkesni kietieji diskai.

Ekrano dydis

Didžiausias nešiojamo kompiuterio svorio faktorius – tai korpuso dydis. Jei jums tinka 11,6 colių ekranas, jūs turite galimybę rinktis iš daugybės itin lengvų nešiojamų kompiuterių; jei norite 17 colių ekrano, vienas iš variantų yra LG Gram 17Z990 (dar nebandytas), 1 699 JAV dolerių vertės Core i7 sistema, pagaminta iš 2,95 svarų nano anglies ir magnio. Lengvųjų Gram modelių asortimentas siūlo 16 GB RAM, 512 GB SSD, nuo 2560 iki 1600 pikselių natūralios ekrano skiriamosios gebos.

Dauguma tų kompiuterių, kurie mažai sveria, patys yra nedideli. Dauguma klientų nežino, kad 2,75 svaro MacBook Air (13,3 colių ekranas) nėra lengviausias Apple nešiojamas kompiuteris, iš tiesų tai yra 2,03 svaro MacBook (12 colių ekranas).

Dažniausiai lengvų nešiojamų kompiuterių ekranas siekia 13,3 ar 14 colių. Rezoliucija paprastai yra arba 1080p, taip pat žinoma kaip full HD (1920 x 1080 pikselių), arba 4K, žinoma kaip UHD (3840 x 2160 pikselių). Žinoma, yra ir tokių, kurie netelpa į šiuos rėmus, pavyzdžiui, 2560 x 1440 pikselių 2,49 svaro Lenovo ThinkPad X1 Carbon ir specialioji Apple kompiuterių „Retina“ rezoliucija.

Galbūt 3K ar 4K ekrano detalės ir vilioja, nesigėdykite, jei jūsų poreikiams (ir biudžetui) tinka įprastas 1080p plokštės našumas. Gausite ne tik tinkamo dydžio ekraną, bet ir ilgiau tarnaujančią bateriją, o visi kiti techniniai duomenys nesiskirs.

Plonesnis rėmelis – geriau

Perteklinė masė tik didina svorį, todėl ieškokite nešiojamo kompiuterio, kurio ekrano ir korpuso santykis yra didesnis, kitaip sakant, rėmelis aplink ekraną turi būti plonas.

„Dell XPS 13“ buvo beveik berėmio ekrano pradininkas. „Dell“ jau seniai turi 2,7 svarų, 13 colių nešiojamą kompiuterį. Tačiau pagrindinis „Dell“ plono rėmelio trūkumas buvo tas, kad neliko vietos kamerai, todėl XPS 13 kamera buvo montuojama po ekranu, o ne viršuje. Bendraujant „Skype“ konferencijos dalyviai matydavo ne itin malonų vaizdą – pašnekovo smakrą ir šnerves.

2019 m. miniatiūrinių objektyvų inžinerija leido perkelti XPS 13 kamerą į viršutinį rėmą (9380 modelis). Todėl prieš perkant patartina patikrinti kameros vietą. Pavyzdžiui, „Dell“ 4 svarų XPS 15 kamera taip ir liko apačioje, o „Huawei“ 2,93 svaro MateBook X Pro kamera įmontuota į viršutinę klaviatūros eilutę, todėl vietoj jūsų veido per kamerą bus matomas kaklas.