HoloLens 2 – naujoji patobulinta versija

Praėjus trejiems metams po HoloLens akinių išleidimo, šiandien Microsoft skelbia, kad išleidžia naujesnę versiją – HoloLens 2, kurios kaina siekia 3 500 $. Kaip ir originalas, naujos kartos modelis nėra skirtas vartotojams.Yra įvairių virtualios realybės akinių, populiariausi – Oculus Rift ir HTC Vive. 

Holo Lens 2 nesiekia tapti geriausiais virtualios realybės akiniais, ar vien tik paprastu sprendimu norintiems virtualios realybės vaizdo. Tačiau naujoji Holo Lens versija yra geresnė visomis prasmėmis. Microsoft teigia, kad matymo laukas buvo padvigubintas, išlaikant 47 pikselių holografinį tankį matymo laipsnyje. Tai reiškia, kad Holo Lens 2 turi du 2K rodmenis – po vieną kiekvienai akiai, o originalas atitinka 720p rodmenis.Holo Lens 2 leidžia tiesiogiai valdyti hologramas su tokiomis pačiomis instinktyviomis sąveikomis, kurios naudojamos ir su fiziniais objektais realiame pasaulyje.

Be to, be patobulinto vaizdo ir tiesioginio hologramų valdymo, Holo Lens 2 turi akių sekimo jutiklį, dėl kurių sąveika su hologramomis dar natūralesnė. Galite prisijungti su „Windows Hello“ atpažinimo sistema, kuri nuskenuoja akies rainelę ir leidžia saugiai ir greitai prisijungti keliems žmonėms prie įrenginio. Vis dėlto, protinga būtų tikėtis, kad naujosios Holo Lens 2 savybės bus pasiekiamos ir vartotojams. Be to, Epic Games generalinis direktorius Tim Sweeeney pranešė, kad Unreal Engine 4 bus įdiegtas į Microsoft Holo Lens 2 ausines. „Manau, kad ateityje AR bus pirminė platforma tiek darbui, tiek pramogoms“, teigė T. Sweeney.