Geriausios specifikacijos žaidimų kompiuteriui

Žaidimų kompiuterių specifikacijos priklauso nuo daug ko: nuo jūsų biudžeto, jums patinkančių žaidimų, nesvarbu, ar žaidžiate įprastais ar didžiausiais nustatymais, taip pat nuo estetikos. 

Nepriklausomai nuo to, kokius komponentus pasirinksite, visi jie turi veikti kartu, kad žaidimas vyktų sklandžiai ir aiškiai.

Kai renkatės komponentus, nepamirškite biudžeto. Jei norite žaisti žaidimus 4K, visada rinkitės aukštesnį siūlomų specifikacijų lygį, jei nenurodyta kitaip. 

CPU/procesorius

Daugeliui žaidimų reikalingas kelių sriegių krūvis, o tai reiškia, kad reikia procesoriaus su keliomis šerdimis. Nesijaudinkite, tikrai nereikės keturių šerdžių. Jei taupote ir nežaidžiate žaidimų esant didžiausiems nustatymams, puikiai užteks ir dviejų šerdžių. 

Full HD jums reikės bent 2,5 Ghz procesoriaus. Šiuolaikiniai procesoriai, klasifikuojami kaip i7 arba i5, yra galingesni. 

Jei bandysite apkrauti savo kompiuterį, atminkite, kad padidės ne tik energijos suvartojimas, bet ir įrenginio temperatūra. Rinkdamiesi būtinai atsižvelkite į šiuos du dalykus – maitinimo šaltinį ir papildomas aušinimo sistemas. Prieš atlikdami bet kurį iš žingsnių, pirmiausia įsitikinkite, ar turimas ir norimas įsigyti centrinis procesorius palaiko spartinimą, nes visi procesoriai turi būti suporuoti su pagrindine plokšte, palaikančia spartinimą.

Jei spartinimas jums neaktualus, turėtų užtekti atsarginių procesoriaus ventiliatorių.

Pagrindinė plokštė 

Lizdų tipai tarp pagrindinės plokštės ir procesoriaus turi būti suderinti. RAM – tipas, greitis, talpa, dydis ir RAM lizdų skaičius, visa tai reikalinga dirbant su pagrindine plokšte ir PC korpusu, kuriuo norite naudotis.  Atkreipkite dėmesį, kiek yra išplėtimo lizdų ir USB prievadų, ir įsitikinkite, kad jie atitinka jūsų poreikius. Beveik visose pagrindinėse plokštėse yra LAN ryšys, tačiau jei norite belaidžio ryšio, jums reikės belaidžio adapterio prievado, nors kai kuriose aukštos klasės pagrindinėse plokštėse yra įmontuotas belaidis ryšys. 

Galvojant apie dvigubų vaizdo plokščių naudojimą, reikia atsižvelgti į specialius veiksnius. Pirmiausia, norint paleisti abi grafikos plokštes, jūsų pagrindinėje plokštėje turi būti teisingas SLI™ (NVIDIA® kortelėms) arba „Crossfire“ (AMD Crossfire™ kortelėms) palaikymas. Nelengva nustatyti dvi grafikos korteles, kad jos veiktų iš to paties kompiuterio, o be tinkamų tvarkyklių ir programinės įrangos palaikymo užduotis tampa beveik neįmanoma. Dvi vaizdo plokštės sugeneruoja žymiai daugiau energijos ir sukelia daugiau šilumos bei triukšmo, todėl turite apgalvoti, kaip tai paveiks kompiuterio aušinimą ir bendrą estetiką.

RAM

Yra įvairių rūšių RAM, kurie turi atitikti pagrindinės plokštės reikalavimus. Daugumoje šiuolaikinių pagrindinių plokščių naudojama DDR3 arba DDR4. Dizainai skiriasi, todėl netinkamo RAM atsitiktinai negalima įdiegti į pagrindinę plokštę. Du atminties tipai fiziškai labai skiriasi. 

Atsižvelgiant į tai, kiek pagrindinėje plokštėje yra RAM lizdų, gali būti apribojimai, kiek atminties galite pridėti. Žaidimams paprastai pakanka 16 GB. Tačiau jei norite atlikti daugiau įvairių užduočių, paleisti kitus virtualius įrenginius ar atlikti intensyvias užduotis, galbūt norėsite padidinti atmintį iki 32 GB talpos. 

Talpyklės diskas (HDD/SDD)

Savo duomenims saugoti galite pasirinkti tradicinį standųjį diską arba kietojo kūno diską. Jei pasirinksite HDD, žaidimams jums reikės 7200RPM ir 8 MB arba 16 MB talpyklos atminties. Sąsaja; ATA, PATA arba SATA turi atitikti tai, kas įdiegta pagrindinės plokštės. Paprastai 250–500 GB yra pakankamas talpyklės dydis žaidimams. Rinkitės gerai žinomus prekės ženklus. Gausite tai, už ką mokate, todėl pasirinkus itin pigų HDD, gali iškilti problemų. 

Jei norite greitesnio skaitymo/rašymo laiko ir greitesnio žaidimų įkėlimo, apsvarstykite SSD. Sąsają sudaro populiariausi ATA, PATA ir SATA prievadai, ir jie turės atitikti tai, ką jau siūlo jūsų pagrindinė plokštė. SSD yra brangesni nei HDD, todėl pasiskaičiuokite savo biudžetą.

Vaizdo/grafikos kortelė

Kadangi vaizdo plokštė palaiko žaidimų grafiką, norėsite gauti tai, kas pavers grafiką pasirinktais ekrano nustatymais. Vaizdo plokštėje turėtų būti nuo 2 GB iki 4 GB specialiosios atminties ir ji turėtų būti pateikiama mažiausiai 30–60 kadrų per sekundę greičiu, kad išvengtumėte ryškaus kadrų dažnio atsilikimo. Kad galėtumėte žaisti VR žaidimus, jums reikės vaizdo plokštės, galinčios užtikrinti 90 kadrų per sekundę greitį, kad būtų išvengta judesio vėlavimo ir strigimo. 1080p ekranui reikia mažiausiai 4 GB, tai taip pat priklauso nuo monitoriaus dydžio ir atnaujinimo dažnio. 

Taip pat ateityje norėsite „DirectX“ palaikymo, kuris užtikrina automatizuotą grafikos kokybės palyginimą. Įsitikinkite, kad pasirinktoje vaizdo plokštėje yra DVI išvestis (jei jūsų monitorius taip pat palaiko DVI), kuri turi aukštesnės raiškos išvestį. Jei norite prijungti kompiuterį prie savo televizoriaus, jums taip pat reikės HDMI jungties (HDMI 2.0 4K). Jei norite dviejų monitorių, jums reikės grafikos plokštės, kurioje yra keli HDMI, DVI arba VGA lizdai. Žinoma, įsitikinkite, kad j maitinimo šaltinis atitinka vardinėje kortelėje nurodytus duomenis. Be to, įsitikinkite, kad vaizdo plokštės forma atitinka jūsų pasirinktą korpusą.

Jei norite žaisti full HD, turite turėti 600MHz taktinio dažnio procesorių. Apsvarstykite galimybę žaisti 4K žaidimus kartu su dviem grafikos plokštėmis (SLI / Crossfire), nors tai jau pažangioji kategorija. 

Korpusas

Turite pasirinkti korpuso dydį, kuris tiks ir bus suderinamas su kitomis jūsų pasirinktomis dalimis. Daugumai dalių yra skirtos ir angos, į kurias dalys turi tilpti. Todėl jūsų kompiuterio korpuse turi būti pakankamas kiekis lizdų, ir dar kad liktų vietos oro srautui. Du labiausiai paplitę dydžiai – vidutinis vertikalus korpusas (mažesnis) arba pilno dydžio vertikalus korpusas. Jei reikia atsižvelgti į erdvę, galite pasiplanuoti taip, kad dalys būtų dedamos ant mažesnio korpuso viršaus. Korpuso dizainas taip pat turi įtakos oro srautui.

Maitinimo šaltinis (PSU)

Nepamirškite maitinimo šaltinio. Geras maitinimo šaltinis užtikrina mažiausiai tris skirtingus nuolatinės srovės įtampas įvairiems komponentams. Daugumai žaidimų kompiuterių reikia mažiausiai 500 W, kad viskas veiktų, tačiau atidžiai vadovaukitės komponentų specifikacijas. Jei pasirinkote komponentus, kuriems reikalingas didesnis energijos kiekis, paskaičiuokite ir įsitikinkite, kad maitinimas bus pakankamas. 

Monitorius

Jei norite žaisti 4K žaidimus, ypatingą dėmesį skirkite monitoriaus pasirinkimui. Pasirūpinkite, kad atnaujinimo dažnis būtų kuo įmanoma didesnis, rinkitės geriausia, ką galite įsigyti už savo numatytą biudžetą (mažiausiai 75 Hz). Šis rodiklis reiškia, kiek kadrų bus rodoma per sekundę (75 Hz – daugiausia 75 kadrai per sekundę, 120 Hz – daugiausia 120 kadrų per sekundę ir t. t.). Nėra prasmės mokėti už brangų kompiuterį, galintį veikti 1080p greičiu ir rodyti 120 kadrų per sekundę, jei monitorius tai ribos ir bus ne didesnis nei 60 Hz. 

Atkreipkite dėmesį ne tik į monitoriaus dydį, bet ir pikselių tankį. Operacinėje sistemoje gali kilti mastelio keitimo problemų dėl didesnio pikselių tankio. 

Pasirinkite tinkamų specifikacijų kompiuterinę sistemą ir žaidimai taps dar smagesni!