Geriausios 2019 m. žaidimų klaviatūros

Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Jūsų klaviatūra yra svarbiausias kompiuterinio arsenalo ginklas – pasirinkite geriausią (išbandę daugybę klaviatūrų mes jums padėsime).

Rinkitės išmintingai…

Jei esate kompiuterinių žaidimų žaidėjas, tikriausiai norite rinktis tam tinkamą klaviatūrą.

Klaviatūra tampa ne tik spausdinimo įrankiu, bet ir dar vienu žaidimo valdikliu. Turėtumėte žinoti, kuri klaviatūra yra gera, kuo jos skiriasi, kiek verta mokėti ir kokių klaviatūrų šiandien yra rinkoje. Mes išbandėme geriausias klaviatūras, kad galėtumėte rasti sau tinkamiausią.

Daugumoje gerų žaidimų klaviatūrų šiandien naudojami mechaniniai jungikliai, kurie sujungia kiekvieną klavišą prie spyruoklinio jungiklio. Jie suprojektuoti taip, kad užtikrintų gerą garsą ir paspaudimą. Dauguma šių jungiklių naudoja vadinamuosius „MX“ mechanizmus, kuriuos siūlo įmonė, vadinama Cherry. Juos galima atpažinti pagal spalvą (MX juoda, MX ruda, MX mėlyna, MX raudona ir pan.), kiekvienas mechanizmas šiek tiek skiriasi savo dizainu.

Kokio jungiklio jums reikia priklauso nuo to, kokio tipo žaidimus jūs žaidžiate ir ką dar darote su kompiuteriu. Cherry MX Black jungikliai turi didžiausią aktyvavimo jėgą, todėl jie idealiai tinka žaidimams, kuriuose nenorite nerimauti dėl atsitiktinio paspaudimo du kartus. Tačiau jis netinka tiems žaidimams, kuriems reikia atsakingo paspaudimo – tuomet geriau rinktis Cherry MX Red jungiklį. Yra ir kompromisinis variantas: Cherry MX Brown, jis turi tokią pat veikimo galią, kaip ir raudonasis, tačiau užtenka priliesti, kad pasispaustų. Jei ieškote klaviatūros, kurią naudotumėte žaidimams ir įprastoms užduotims – tai yra tai, ko jums reikia.

Cherry nėra vienintelė gamintoja. Cherry MX imitacijos, tokios kaip Kaihua, siūlo biudžetines mechanines klaviatūras. Be to, kai kurie masinės rinkos klaviatūros gamintojai sukūrė savo mechaninius jungiklius kaip alternatyvą „Cherry“. Logitech Romer-G jungikliai dabar yra prieinami daugelyje žaidimų klaviatūrų, o įmonė teigia, kad jungikliai tarnauja ilgiau (iki 70 mln. Paspaudimų) ir jų atsako laikas yra trumpesnis, jei Cherry jungiklių. Razer jungiklius taip pat pavadino pagal spalvas: žaliasis (lytėjimas ir paspaudimas), oranžinis (lytėjimas, tyla) ir geltonasis (linijinis, tylus). Be to, įmonė dar turi optinį raktų jungiklį, kuris naudoja šviesos spindulį, kad aptiktų klavišo paspaudimą, o ne standartinį metalinį kontaktinį tašką. Triukas: klaviatūros apšvietimas ir pritaikymas.

Įranga, kuri įprastai klaviatūrai nesvarbi, naujai klaviatūrai yra būtina. Pavyzdžiui, apšvietimas nėra tiesiog klavišų pašvietimas tamsiame kambaryje. Naujesniame apšvietime galime reguliuoti spalvas ir kelias apšvietimo zonas rodyklių bei WASD klavišams, paryškinant dažniausiai naudojamus mygtukus. Kai kuriose žaidimų klaviatūrose netgi yra individualaus klavišo apšvietimas, kuris leidžia individualizuoti kiekvieno klavišo spalvą.

Kita pritaikoma funkcija ir keičiami klavišų gaubtai. Kadangi mechaniniai jungikliai yra fiziškai atskirti nuo pačios klaviatūros, kai kurie dizainai leidžia pašalinti ir keisti klavišų gaubtus, taip formuojant tekstūrą, kad būtų geriau valdomas lytėjimas. Kai kuriose klaviatūrose keičiami būna tik WASD klavišai, kitose – rodyklių, skaičių klavišai.

Žaidimų klaviatūra gali pasiūlyti daugiau nei išskirtinai gerai pagaminti klavišai, pridedant funkcijas, pvz., makrokomandos pritaikymą ir specialiuosius sparčiuosius klavišus.

Kai kurie iš jų apima tik naujas funkcijas, pvz., žaidimų statistikos stebėjimą, teksto ryšį su klaviatūra arba integruotus jutiklinio ekrano vaizdus. Kiti galimi patobulinimai apima specialiųjų medijos klavišų eilutes (garsumo reguliavimui, muzikos grojimui ir praleidimui ir pan.) ir profilio klavišus (perjungiant žaidimų specifinius klaviatūros funkcijų rinkinius). Kai kurios žaidimų klaviatūros taip pat turi USB prievadą, leidžiančią prie klaviatūros prijungti kitus USB periferinius įrenginius, atlaisvindami papildomus vieną ar du prievadus kompiuteryje.

Sąsaja: laidinis ar belaidis USB?

Kalbant apie USB: ors galite pasirinkti, kad klaviatūros būtų bevielės, dauguma žaidimų klaviatūros yra prijungtos laidais dėl tam tikrų priežasčių. Naudojant laidinę klaviatūrą, jums nereikės nerimauti dėl galimo bevielio signalo perdavimo trukmės. Naudojant bevielę klaviatūrą, reikėtų tikėtis šiek tiek vėlavimo nuo mygtuko paspaudimo iki jo registravimo kompiuteryje.

Kai žaidžiate žaidimus, ypač konkurencinius, labai svarbu, kad vėlavimas būtų minimalus. Štai kodėl dauguma žaidėjų renkasi laidines klaviatūras. Be to, daugelis žaidimų klaviatūrų kūrėjų siūlo beviltiško dizaino klaviatūras. Belaidės žaidimų klaviatūros yra išimtis, o ne norma.

Žaidimų klaviatūros programinės įrangos vertinimas

Kita sritis, kurią mes vertiname apžvelgdami žaidimų klaviatūras, yra programinė įranga. Šiandien beveik kiekviena žaidimų klaviatūra, yra susieta su programa, kuri leidžia priskirti funkcijas spartiesiems klavišams, kurti specifinius profilius ir pritaikyti klaviatūros apšvietimą.

Šioms ir kelioms kitoms užduotims Corsair klaviatūrose naudojamas įrankis, vadinamas Corsair Utility Engine (iCUE, anksčiau – tik CUE). Tai vienas iš geriausiai vertinamų klaviatūros programinės įrangos pavyzdžių. CUE / iCUE gali pasigirti paprasta sąsaja su didžiule pasirinkimo ir pritaikymo galimybe. Pavyzdžiui, galite įrašyti savo pasirinktinius makrokomandas arba priskirti naujas funkcijas esamiems klavišams. Corsair klaviatūroms, kurios palaiko RGB, galite netgi naudoti programinę įrangą, kad sukeltumėte įvairius efektus, o prieš naudodami juos galite peržiūrėti derinius.

Kita vertus, naujausios Logitech klaviatūros yra suderinamos su dviem programomis: G Hub ir Logitech žaidimų programine įranga (LGS). G Hub yra nauja Logitech sąsaja nuo 2019 m. Ji labiau pritaikoma žaidimų nustatymui, apšvietimo zonų pritaikymui ir sinchronizavimui bei antrojo sluoksnio funkcijų priskyrimui klavišams (aktyvuojamiems paspaudus komandą, kurią galima priskirti naudojant G Shift komandą), nei LGS.

Tuo tarpu visos Razer klaviatūros asmeniniam naudojimui naudoja programą Synapse. Iki G Hub išleidimo Synapse buvo viena iš švariausių visų testuojamų klaviatūros sąsajų. Ją lengva išmokti – viskas yra suskirstyta į šešis meniu. Šiuose meniu galite keisti apšvietimą, kurti profilius, įrašyti ir priskirti makro funkcijas ir integruoti savo Razer aparatūrą su Philips Hue lempomis, kad galėtumėte suderinti RGB (arba Chroma, kaip jį vadina Razer).

Yra ir kitų programinių įrangų, skirtų žaidimų klaviatūroms, pvz., Roccat’s Swarm, SteelSeries Engine ir Cougar UIX. Šių programų funkcionalumas išlieka toks pats. Programinė įranga eina kartu su žaidimų klaviatūromis, o vienas iš svarbiausių dalykų, kodėl jos yra perkamos, yra tai, kad galite keisti jų išvaizdą ir veiksmą pagal savo žaidžiamą žaidimą, jo žanrą. Kompetentinga programinė įranga padeda geriau panaudoti savo įrankius; būtent todėl geriausi žaidimų klaviatūros gamintojai įdeda tiek daug išteklių, kad sukurtų programinę įrangą ir tvarkykles, kurias vertina mūsų ekspertai. Peržvelkite mūsų atsiliepimus apie programinę įrangą.

Toliau plėskite savo arsenalą…

Jei norite aukščiausio lygio žaidimų sistemos, taip pat norėsite aukščiausio lygio žaidimų pelės, monitoriaus ir žaidimų ausinių. Kai kurie iš šių modelių gali sinchronizuoti su klaviatūra, atsižvelgiant į apšvietimą ir komandas, todėl verta paskaityti ir jų apžvalgą. Kartais ta pati programinė įranga gali valdyti to paties gamintojo klaviatūroje ir pelėje esančius RGB efektus ar makrokomandas, todėl jums nereikės perprasti dviejų skirtingų paslaugų.