Geriausi stacionarūs 2019 m. kompiuteriai
Stacionarūs kompiuteriai pasižymi didesne galia ir lankstumu, nei nešiojamieji kompiuteriai, dailesnio dizaino ir vis dar patrauklūs. Siūlome peržiūrėti mūsų geriausius pasiūlymus.
Stacionarūs kompiuteriai ir jų galingumas
Kodėl, atsižvelgiant į pažangias nešiojamųjų kompiuterių technologijas, jūs vis dar norite įsigyti stacionarų kompiuterį? Paprasčiau kalbant: tai ir galia, ir komfortas. Kai kurių funkcijų nešiojamieji kompiuteriai atlikti negali.
Stacionarūs CPU ir grafikos procesoriai yra tiesiog galingesni, nei mobilieji variantai, kainuojantys tokią pat sumą. Jie leidžia pabaigti bet kokią užduotį per trumpesnį laiką. Be to, už tą pačią sumą gaunate geresnius stacionaraus kompiuterio komponentus ir vietoje to, kad pirktumėte 500 JAV dolerių vertės nešiojamąjį kompiuterį su Intel Core i3 procesoriumi, už tą pačią kainą galite įsigyti stacionarų kompiuterį su galingu Intel Core i5 procesoriumi. Stacionarūs kompiuteriai būna su įmontuotais ekranais, arba juos galima prijungti prie monitoriaus. Bet kuriuo atveju, stacionaraus kompiuterio ekranas bus didesnis už nešiojamojo kompiuterio ekraną. Kitas privalumas yra tas, kad išplėstiniai stacionarūs kompiuteriai gali talpinti daugybę grafikos kortelių, kad būtų galima palaikyti aukštus žaidimų rodiklius. Taip pat prieigos prie stacionarių kompiuterių ribojimas leidžia kontroliuoti, kad mato konfidencialius verslo duomenis, o didelis ekranas padeda tėvams lyg nejučia pastebėti, ką vaikas veikia naudodamasis kompiuteriu.
Kuri operacinė sistema: Windows 10, Mac ar kita?
Mac ar kita operacinė sistema – tai viena seniausių moderniųjų technologijų diskusijų. Mes nesirenkame nei vienos pusės. Bet jei esate atviras, nesate prisirišęs nei prie vienos iš jų, siūlome susipažinti su mūsų apžvalga.
Microsof operacinės sistema Windows 10, kurios kaina 139.99 JAV dolerių. Stacionariuose kompiuteriuose naudojamos ir senesnės operacinės sistemos versijos, kuriomis pasikliauja dauguma žmonių, nes tokiu būdu užtikrinamas geriausias suderinamumas ir platus trečiųjų šalių programinės įrangos pasirinkimas. Tai taip pat taikoma naršyklės papildiniams, nes kai kurie veikia tik su Windows operacine sistema.
Dabartinė Apple operacinės sistemos versija yra macOS Mojave. Tai puikus pasirinkimas, jei jau naudojate Apple, kadangi ji sklandžiai apjungia įrenginius, pvz., iPad ir iPhone, su visais iTunes pirkimais ir prenumeratomis, leidžia gauti jums iMessages žinutes bet kuriame įrenginyje, prijungus prie iCloud paskyros.
Nors stacionariuose kompiuteriuose ir mažiau paplitęs kaip Windows ar macOS, Google taip pat turi savo operacinę sistemą Chrome OS. Dauguma programų, skirtų Windows ir macOs taip pat turi Chrome OS versijas, įskaitant ir populiarųjį Microsoft Office paketą. Daugelis Chrome OS naudojamų kompiuterių taip pat gali paleisti bet kurią Android programą, kurią galima atsisiųsti iš Google Play parduotuvės, o tai reiškia, kad operacinė sistema gali paleisti milijonus išmaniųjų telefonų programėlių. Nešiojamieji kompiuteriai, kuriuose veikia Chrome operacinė sistema, yra labiau paplitę, nei stacionarūs kompiuteriai. Dauguma jų yra nedideli, nebrangūs kompiuteriai, turintys mažas atminties ir saugojimo apimtis.
Nors ir turi daug gerbėjų, Linux yra daugiau „pasidaryk pats“ operacinė sistema, kai turėsite pasikliauti savo jėgomis, norėdami įsigyti ir palaikyti programas. Chrome OS, macOS ir Windows yra lengvesnis pasirinkimas, jei norite nusipirkti kompiuterį ir iškart jį naudoti.
Kokio ekrano jums reikia?
Jei kompiuteris jums reikalingas norint naršyti internete, rinkti tekstą Word dokumente ar atlikti paprastus skaičiavimus, jums užteks pradinio lygio ekrano. Lyginant su aukštesnio lygio kompiuteriais, jum teks priimti šiokius tokius kompromisus, susijusius su grafika, galia, atmintimi ir saugojimus, tačiau tikrai sutaupysite, nes pradinio lygio kompiuteriai paprastai kainuoja mažiau nei 600 JAV dolerių.
Yra platus Intel ir AMD procesorių pasirinkimas, nuo biudžetinių variantų, tokių kaip Intel Celeron ir Pentium CPU, iki brangesnių (ir galingesnių), tokių kaip Intel Core i3 ar i5 bei AMD Ryzen 3 arba Ryzen 5. Turėtumėte ieškoti ne mažiau kaip 4 GB RAM, nors gali tekti apsiriboti ir 2 GB, jei ieškote labai kompaktiško, biudžetinio varianto, kurio kaina svyruoja apie 300 JAV dolerių. Kalbant apie laikmeną, pigiausias stacionarus kompiuteris turi 32 GB eMMC atminties. Tai kompaktiški, pigūs modeliai, paprastai mažesni nei nešiojamieji kompiuteriai. Tačiau 1 TB kietasis diskas yra populiaresnis stacionariuose kompiuteriuose ir daugumai vartotojų tai geresnis pasirinkimas.
Vidutinio dydžio ekranai yra funkcionalūs – taip yra dėl didesnės CPU galios ir greičio, daugiau atminties daugiafunkciniam darbui, dėl erdvesnės saugyklos, didesnio integruoto ekrano. Turėsite kai ką paaukoti, tačiau net reikliausi vartotojai suras sau tinkamą kompiuterį, kuris tarnaus ne mažiau kaip penkerius metus. Atkreipkite dėmesį į galingą Interl Core i5 arba AMD Ryzen 5 procesorių, kartu su 8 – 16 GB atmintimi ir 1 TB kietuoju disku arba 256 GB kietojo disko (SSD) atminti. Kai kuriuos kompiuteriuose bus tiek SSD, tiek kietasis diskas, o SSD bus kaip įkrovos/programos diskas ir kietasis diskas, skirtas didžiulės apimties dokumentų saugojimui. Tai idealus derinys.
Aukščiausios klasės stacionariuose kompiuteriuose yra ir aukščiausio lygio dalys, pavyzdžiui, naujausias procesorius, kuris leis jums atlikti įvairius multimedijų projektus, talpios saugyklos (512 GB SSD arba 1 TB kietasis diskas, tačiau paprastai – 2 TB ir daugiau, o kartais juose bus ir SSD bei kietojo disko derinys), 3D grafika žaidimams, o gal net visos trys šios sistemos kartu. Šių aukštos klasės kompiuterių kainos paprastai prasideda nuo 1500 JAV dolerių ir gali siekti net 5000 JAV dolerių. Intel Core i7 arba AMD Ryzen 7 procesoriai yra žemesnėje pakopoje, o viršūnėje yra Intel Core X-Series ir AMD Threadripper procesoriai.
Neišeidami iš savo nustatytos kainos intervalo, rekomenduojama pirkti kompiuterį, kuriame yra šiek tiek daugiau funkcijų, nei jums reikia. Tokiu būdu jūsų pirkinys bus tinkamas ir bėgant metams.