Geriausi 2019 m. nešiojamieji kompiuteriai

Kaip išsirinkti tinkamą nešiojamąjį kompiuterį?

Rinkdamiesi nešiojamąjį kompiuterį neapsiribokite vien peržiūrėdami pasiūlymų sąrašą. Nesvarbu, ar norite paprasto, biudžetinio kompiuterio, darbui skirto įrenginio ar tikro vaizdo žaidimų automato, mūsų pateikiamoje apžvalgoje rasite jūsų poreikius atitinkantį variantą.

Nešiojamųjų kompiuterių pasiūla

Pastaruosius kelis metus nešiojamųjų kompiuterių rinkoje įvyko dideli pokyčiai ir tai gali sukelti nemažai painiavos. Šiandie galite rasti pačių įvairiausių nešiojamųjų kompiuterių – plunksnos svorio, kurie sveria mažiau nei 2 svarus, iki masyvių, 10 svarų siekiančių įrenginių.

Standartinis nešiojamas kompiuteris nebeatrodo taip, kaip kadaise, dabar standartinis kompiuterio gaubtas perkurtas, kad būtų galima naudotis lietimui jautriomis sąsajomis. Kai kurie nešiojamieji kompiuteriai yra dvigubi, kaip planšetės, su vyriais, kurie susilenkia ir susiskleidžia, kiti liečiami kompiuteriai iš tikrųjų yra planšetės su nešiojamo kompiuterio tipo klaviatūra. Tokioje įvairovėje kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią variantą.

Mes supažindinsime jus su naujausio dizaino įrenginiais, padėsime išanalizuoti šiuolaikines tendencijas ir paaiškinsime, kokias funkcijas turi turėti kompiuteris, kad atitiktų jūsų poreikius.

Nešiojamojo kompiuterio pasirinkimas pagal dydį

Geriausias 12 – 13 colių nešiojamasis kompiuteris

Jei ieškote nedidelio nešiojamojo kompiuterio, apsvarstykite galimybę įsigyti 12 – 13 colių dydžio kompiuterį. Šie modeliai yra pakankamai maži ir sveria apie 3 svarus ar netgi mažiau, tačiau jie pakankamai dideli, kad juose būtų pilna klaviatūra ir tinkamo dydžio ekranas. Šių kompiuterių trūkumas yra tas, kad jie turi ribotą lizdų pasirinkimą šoniniuose skydeliuose. Šie nešiojamieji kompiuteriai paprastai yra skirti elementariems poreikiams, pvz., naršyti internete ar teksto surinkimui, taip pat puikiai tinka keliaujantiems verslininkams, kuriems tenka dažnai naudotis kompiuteriu verslo kelionių metu. Mažesni 10 – 11 colių nešiojamieji kompiuteriai (šiuo metu jie jau ne tokie populiarūs kaip anksčiau), turi dar mažesnį lizdų skaičių, jų klaviatūra smulkesnė, mažesnis tarpas tarp klavišų, todėl teks prie to pratintis.

Geriausi 14 – 15 colių nešiojamieji kompiuteriai

Nešiojamieji 14 – 15.6 colių kompiuteriai yra populiariausi, nes jie turi dauguma reikalingiausių funkcijų. Taip, jie galbūt ir sveria šiek tiek daugiau, tačiau didesnis ekranas yra patogesnis, daugiau įvairių lizdų šoniniuose skydeliuose, šių kompiuterių vidinės dalys yra geresnės, galingesnė baterija. Prisideda 3 ar 4 papildomi svarai, tačiau vis tiek šį kompiuterį lengvai nešiosite po biurą ar namuose.

Ekrano gigantai: geriausi 17 colių kompiuteriai

Didelių ekranų nešiojamieji kompiuteriai paprastai naudojami darbui ar vaizdo žaidimams. 17 colių ekranas yra pakankamai didelis, kad galėtumėte rodyti prezentacijas, arba jei jums reikia papildomų vaizdo taškų, kad galėtumėte pasinerti į grafikos projektus ar 3D žaidimus. Papildomą talpą galima naudoti vienam ar keliems grafikos procesoriams, keliams kietiesiems diskams ar SSD. Didesnis korpusas – daugiau vietos klaviatūrai. Esant šiam ekrano dydžiui, kompiuterio svoris būna 6, kartais ir 10 svarų didesnis. Kompiuterių baterija įprastai nėra ilgai tarnaujanti.

Beveik visų ekranų rezoliucija yra bent jau Full HD arba 1920 x 1080 (dažnai trumpinama tiesiog „FHD“ ar „1080p“), daugiau funkcijų turinčių ekranų rezoliucija – 4K (3840 x 2160). Skiriamosios gebos plokštės dydis yra QHD arba 2560 x 1440 pikselių; QHD kokybe rodo tik keli elitiniai nešiojamieji kompiuteriai, pvz., naujausios konfigūracijos Alienware 17. 1080 px skiriamoji geba yra dažniausia. Taip pat vertėtų įsidėmėti: liečiami ekranai retai būna tokio didelio dydžio.

Nešiojamųjų kompiuterių tipai

Itin lengvi nešiojamieji kompiuteriai

Pasivaikščiokite ilgesnį laiką laikydami nešiojamąjį kompiuterį ir pastebėsite, kad per pastaruosius kelis metus jie tapo dar plonesni ir lengvesni. Šios itin plonos sistemos yra ir labai tvirtos, o baterijos – patvarios ir leidžiančios dirbti net tuomet, kai šalia nėra maitinimo lizdo. Greitai veikiantis 128GB, 256GB arba 512GB kietasis diskas (SSD) leidžia per kelias sekundes atkurti darbą, jei prietaisas buvo nenaudojamas ar įjungtas tik budėjimo režimas. Didelė šios rinkos dalis dabar priklauso konvertuojamiems hibridiniams nešiojamiems kompiuteriams ir hibridinėms planšetėms, dažnai vadinamoms „du viename“ įrenginiais, tačiau itin lengvi nešiojamieji kompiuteriai vis dar yra atskira kategorija.

Svarbiausia, kad šioje kategorijoje esantys prietaisai vis plonėja. Nesvarbu, ar ieškote plono kompiuterio, darbui skirto kompiuterio ar net žaidimams skirto nešiojamojo kompiuterio, šiandien jie visi yra plonesni, lengvesni ir neapsunkina kelionių. Geriausias iš šių modelių jums nemažai kainuos, ypač jei ieškote tokio įrenginio, kuris nedaug sveria, tačiau pasižymi puikiu našumu ir turi naujausias funkcijas. Liečiami ekranai (su 1080p skiriamąja geba), pilno dydžio HDMI lizdai ir 8 ar daugiau valandų laikanti baterija yra įprastos funkcijos aukščiausios klasės nešiojamiems kompiuteriams (taip pat ir aukščiausios kainos). Dabar šie kompiuteriai yra su didelės skiriamosios gebos ekranais, iki 3840 x 2160 skiriamosios gebos (4K).

Hibridiniai nešiojamieji kompiuteriai

Dėmesys, skirtas galingų planšetinių kompiuterių ir nešiojamų kompiuterių ryšių galimybėms ne tik paskatino šių atskirų kategorijų augimą, bet ir apjungė šias dvi technologijas. Hibridinės sistemos, t. y., du viename, gali veikti kaip nešiojamasis kompiuteris arba planšetinis kompiuteris, priklausomai nuo to, ko jums reikia (ar ko norite) tam tikru metu. Tai suteikia daugiau laisvės ir funkcionalumo.

Yra du šių įrenginių tipai. Pirmasis – konvertuojamas hibridas, kuris transformuojasi iš nešiojamojo kompiuterio į planšetinį kompiuterį ir atvirkščiai, pasukant ekrano vyrius. Taip pat galite sustabdyti ekraną įvairiose pozicijose. Šis dizainas geriausias, jei jums aktualiausia turėti planšetę, tačiau kartais jums reikia ir klaviatūros.

Jei klaviatūra nėra labai svarbi, antrasis tipas yra nuimamas hibridas. Tai yra planšetiniai kompiuteriai, prie kurių prijungiamos klaviatūros, skirtos nešiojamam kompiuteriui. Kai kas siūlo ir klaviatūras su antriniais akumuliatoriais, kurie užtikrina veikimą visą parą, dar kiti renkasi „Bluetooth“ klaviatūras.

Pagrindiniai ir premium modeliai

Nors visi kompiuteriai nešiojamųjų kompiuterių kategorijoje yra plonesni, vis dar yra ir didesnių, „klasikinių“ stalinių kompiuterių, kuriuose apjungtas aukščiausios kokybės dizainas ir funkcijos. Ekrano paslankumas nėra toks patogus kaip itin mažuose nešiojamuose kompiuteriuose, tačiau 14 iki 15 colių nešiojamieji kompiuteriai siūlo viską, ko reikia kasdieniam kompiuteriui.

Jų ekranai didesni, jie turi platesnį lizdų ir funkcijų pasirinkimą, taip pat juose siūlomi optiniai įrenginiai. Ekrano skiriamosios gebos svyruoja nuo 1366 x 768 pikselių (biudžetinis variantas) iki 3840 x 2160 pikselių (naujausios multimedijos nešiojamuose kompiuteriuose, skirtuose grafikos profesionalams).

Kompiuteriai medijoms ir žaidimams

Nešiojamųjų kompiuterių ir stalinių kompiuterių pardavimai pastaraisiais metais mažėjo, o planšetinių kompiuterių pardavimai auga, kad užpildytų šią spragą. Žaidimams skirtų kompiuterių pardavimai ženkliai padidėjo. Visiems, kurie nori aukščiausio lygio kompiuterinių žaidimų našumo, verta mokėti už aukštos klasės procesorių bei didelės skiriamosios gebos ekraną. Pradinio lygmens nešiojamo žaidimų kompiuterio kaina paprastai prasideda nuo 799 JAV dolerių, tad galima tikėtis, kad už pažangesnę sistemą su galingu procesoriumi, didele atmintimi (viskas, ko reikia žaidžiant žaidimus su grafinėmis detalėmis) mokėsite 3000 ar daugiau dolerių.

Prieš išsirinkdami žaidimams skirtą nešiojamąjį kompiuterį, turite žinoti, ką gaunate už savo pinigus. Reikalingi keturių branduolių procesoriai, o Intel Core i7 lustai suteikia stiprų našumą naudojant ir ne žaidimų programas. Diskretiški Nvidia GPU ir AMD suteikia sklandžius grafinius vaizdus; kai kurie įrenginiai yra su dviem GPU ir tai pateisina aukštą jų kainą. Taip pat yra galimybė prijungti prie  nešiojamojo kompiuterio išorinį GPU, naudojant Thunderbolt 3 laidą. Papildomos reikalingos funkcijos yra didelės skiriamosios gebos ekranai ir kietieji diskai, kuriuose yra 1TB ar daugiau saugojimo vietos, todėl savo kompiuteryje galite išsaugoti visą žaidimų biblioteką.

Tačiau ne visi žaidimams skirti nešiojamieji kompiuteriai yra tokie galingi. Aptakaus dizaino kūrėjai kartu pasirūpino ir dideliu našumu, tačiau šie kompiuteriai paprastai kainuoja nuo 2000 JAV dolerių.

Chromebook kompiuteriai

Chromebook kompiuteriai, lyginant su nešiojamais kompiuteriais, skirtais žaidimams, yra kitame kainų spektro gale. Šie Chromebook nešiojamieji kompiuteriai paprastai kainuoja nuo 199 iki 500 JAV dolerių. Išimtis yra apie 999 JAV dolerių kainuojantis Google Pixelbook, kuris konkuruoja su geriausiais Windows itin plonais ir lengvais kompiuteriais.

Šios efektyvios sistemos pirmiausia yra skirtos naršyti internete naudojant Chrome operacinę sistemą. Sistemos atmintis paprastai svyruoja nuo 2 GB iki 4 GB, o vietinė atmintis ribojama iki 16 GB (tačiau yra ir siekiančių 32 – 64 GB). Tačiau to tikrai pakanka, kad galėtumėte naudotis internetu, kur, pvz., Google diske, saugomi jūsų dokumentai.

Pagrindinis Chrome operacinės sistemos privalumas yra tas, kad ji apsaugota nuo Windows sistemai kenkiančių programų, nes jūs visai nenaudojate Windows programų. Chrome operacinės sistemos atnaujinimai užtrunka kelias sekundes, o ne minutes ar valandas. Jei interneto naršyklėje praleidžiate daugiau nei 90% prie kompiuterio praleidžiamo laiko, galite naudotis Chromebook kaip pagrindiniu kompiuteriu.

Pokyčiai

Neseniai įvykę pokyčiai leidžia paleisti ir Android programėles Chromebook Google Play parduotuvėje. Tai leidžia naudoti nešiojamąjį kompiuterį net tada, kai nesate prisijungę prie interneto. Tai yra tos pačios programos, kurias naudojate telefone, įskaitant žaidimus, produktyvumo programas ir vaizdo transliavimo paslaugas. Produktyvumo programos, tokios kaip Word ir Excel, išplėčia Chromebook naudingumą neprisijungus prie interneto.

Chrome operacinė sistema neseniai buvo perkelta ir į planšetinį kompiuterį, kad galėtų konkuruoti su Apple iPad ir Android planšetiniais kompiuteriais. Su Chrome operacine sistema veikiančios planšetės, tokios kaip HP Chromebook x2 ir Google Pixel Slate, neturi klaviatūros. Klaviatūrą galima integruoti.

Jei ieškote nešiojamojo kompiuterio su Chrome operacine sistema, mes pateikiame geriausius Chromebook įrenginius. Jei jūsų biudžetas ribotas, verta pasidairyti po mūsų sąrašą.