Alternatyva – pridedamas PC

Norite perprojektuoti savo nešiojamą kompiuterį kelionei? Jau anksčiau buvo nešiojamų kompiuterių, kuriuose buvo galima optinį diską pakeisti tuščiomis, svorio nepridedančiomis dalimis, tačiau tai jau istorija. Dabar galite pasirinkti nešiojamą kompiuterį su nuimamu klaviatūros dangteliu. Tai suteikia jums du pasirinkimus: neštis tik planšetinį kompiuterį, jei žiūrite vaizdo įrašus ar norite trumpai pasižymėti svarbiausią informaciją, arba pasiimti abi dalis. Planšetė ir plonas klaviatūros dangtelis paprastai sveria mažiau nei nešiojamas kompiuteris.

Pavyzdžiui, 12,3 colių Microsoft Surface Pro 6 sveria 1,7 svaro be ir 2,38 svaro su Signature Type Cover gaubtu. Atitinkamai Lenovo 13 colių ThinkPad X1 planšetės svoris be gaubto yra 1,96 colių, su gaubtu – 2,79 colių.

Žinoma, nuimami kompiuteriai du viename nėra tik hibridiniai kompiuteriai – yra kabrioletų, kurių ekranai apverčiami ir susilanksto iš nešiojamo kompiuterio į planšetę. Kai kurie jų yra lengvi (HP Specter x360 13 sveria 2,9 svaro), tačiau universalūs vyriai prideda svorio, palyginti su rėmelių konstrukcija (HP Specter 13 – 2,45 svaro). Samsung Notebook 9 Pen sveria tik 2,2 svaro, tačiau savo apžvalgoje jam dėmesio neskirsime.

Silikonas

Jei esate aistringas kompiuterinių žaidimų žaidėjas, turėtumėte žinoti, kad beveik visuose itin lengvuose kompiuteriuose vietoj greitesnės specialios grafikos yra integruota procesoriaus grafika – diskretiškas GPU yra vienas pirmųjų išimamų dalykų, kai ieškoma mažesnio svorio galimybių. 2,89 svaro Razer Blade Stealth yra reta išimtis, tačiau netgi jo Nvidia GeForce MX150 grafikos lustas tinka tik nesudėtingiems žaidinamas, palyginti su Nvidia GeForce GTX ir RTX dalimis.

Lengvesniuose nešiojamuose kompiuteriuose yra mažiau lizdų. Pavyzdžiui, Apple MacBook turi ausinių lizdą ir vieną USB C tipo prievadą – tai viskas. Dell XPS 13 yra geresnis, nes turi du Thunderbolt 3 prievadus, USB C tipo prievadą, mikro SD kortelės lizdą, ausinių lizdą, tačiau jums reikės jums reikės specialaus įrenginio (nepridedamas), kad prijungtumėte A tipo USB įrenginį ir kitą išorinį monitorių.

Rinkitės atsakingai, jei, pavyzdžiui, ieškote, HDMI vaizdo išvesties ar pilno dydžio SD kortelės lizdo, suprasite, kad kai kurie prievadai, esantys didesniuose nešiojamuose kompiuteriuose (pavyzdžiui, eterneto prievadas laidiniam tinklui), retai aptinkami lengvuose nešiojamuose kompiuteriuose.

Laimei, jau praeityje laikai, kai lengvų kompiuterių baterija nebuvo pajėgi. Nors maža baterijos pakuotė prasčiau veikia ilgą laiką, šiandien ličio polimero elementai yra tiek lengvi, tiek taupantys energiją.